plane

Blog

Tagi

Archiwum

Noc konfesjonałów

/ 30 marca 2010 /

Na pomysł "nocnej spowiedzi" wpadli 3 lata temu amerykańscy księża. Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a w tym roku postanowili ją wykorzystać polscy, a dokładnie – szczecińscy księża. Prosty plakat, strona na Facebooku, witryna internetowa w formie przypominającej bloga, notka do mediów oraz prośba do zainteresowanych, by informowali o akcji znajomych. Wykorzystano pozornie proste, ale dotąd raczej rzadko doceniane przez Kościół środki promocji, osiągając duży zasięg.

(Owszem, strona informuje także o outdoorze, ale o akcji dyskutuje wiele osób spoza Szczecina, czyli takich, które billboardów, ani megaboardu na Katedrze nie widziały).

O NK (nomen omen – skrót raczej chyba niezamierzony, ale interesujący) mówi się bardzo dużo i w większości pozytywnie. Chwalony jest zarówno sposób prowadzenia akcji (nienachalny, ale skuteczny), jak i sam pomysł – w kontekście otwartości. Co ciekawe – akcja ma wpływ nie tylko na jej odbiorców, ale także na samych księży. Na początku udział zgłosiły 3 kościoły szczecińskie – reszta podchodziła z rezerwą. Obecnie na stronie widnieje ich już 9.

Anna Watza