plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Zwycięskie komiksy w tegorocznej ‘Klasie ze snów’

 
Marzenia o klasie ze snów, te bardzo odległe, jak również te najbliższe współczesnej szkolnej rzeczywistości, zaprezentowali młodzi artyści biorący udział w tegorocznej ‘Klasie ze snów’, organizowanej przez markę NOBO. Ich zadaniem było pokazanie swojej wyśnionej szkoły, ale za 100 lat. Dodatkowym wyzwaniem było ujęcie swoich wizji w formie komiksu. Okazuje się, że szkoła przyszłości to, z jednej strony nieograniczone możliwości eksploracji kosmosu, spotkania z istotami pozaziemskimi, a także podróżowanie różnego rodzaju pojazdami. Z drugiej, szkoła za 100 lat niewiele różni się od tej dzisiejszej. Poza nowoczesnymi technologiami, sprzętem multimedialnym czy elektronicznymi listami obecności uczniowie mają te same problemy. Pocieszające jest także to, że uczniowie stawiają na takie wartości jak przyjaźń czy odpowiedzialność.  
 
W tegorocznej rywalizacji udział wzięło kilkaset komiksów. Bogactwo podjętych wątków, różnorodne techniki wykonania, dowodzą, że młodzi ludzie posiadają bujną wyobraźnię, ale także wiedzę na temat rozwoju nauki. Oto zwycięskie szkoły:
 
I miejsce – ZSO nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej
Praca wykonana została metodą pirografii. Wypalony w drewnie komiks mimo, że podejmuje wątek przyszłości, pokazuje również, że przyszłość budowana powinna być na dotychczasowym dorobku ludzkości. Stąd w szkole za sto lat – przekrój przez najważniejsze wynalazki całej ludzkości. 
 
PODWÓJNY LAUREAT II miejsce decyzją jury oraz I miejsce w Plebiscycie Internautów: Zespół Szkół w Słobódce.
To zapis podróży w czasie za pomocą specjalnego wehikułu, przedstawiony w formie taśmy filmowej. Poszczególne klatki to kolejne etapy futurystycznego poznawania świata. Doceniona za różnorodność zastosowanych technik i oryginale ujęcie tematu: wydrapywanka na podkładzie z pasteli olejnych, tusz lawowany, farba plakatowa na folii i papierze, kredki ołówkowe, ołówek, mazaki, suche pastele na papierze fakturalnym i ściernym oraz farby wodne.
 
III miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie
Praca to humorystyczna wizja wiejskiej szkoły za sto lat. Postaciom w komiksie ,towarzyszy anioł, który odwiedza swoja szkołę po stu latach i jest zaskoczony zmianami, jakie w niej nastąpiły (udoskonalone pracownie przedmiotowe, elektroniczne karty obecności, awangardowy budynek szkolny z parkingami na poszczególnych poziomach itp.).
 
Wprowadzenie w tej edycji konkursu tematu szkoły za 100 lat oraz ujęcie pracy w formę komiksu pokazało, że uczniowie mają nieprawdopodobne pomysły. Otrzymaliśmy projekty malowane, wyklejane, a nawet wypalane w drewnie, które pokazują najróżniejsze wizje wymarzonej klasy. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów i zaangażowaniu nauczycieli otrzymaliśmy niespotykaną ilość prac, za które bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.   – mówi Michał Biernacki przedstawiciel marki NOBO i członek Komisji Jurorskiej. Niemal każdy z nadesłanych komiksów wyraźnie dowodzi, że nowoczesność kojarzy się uczniom z technologią. To właśnie ona podkreśla, że bohaterowie prac uczą się w innej szkole, w szkole przyszłości. Na szczęście w wyobrażeniach autorów prac technologia nie zastępuje dzieciom całkowicie przyjaciół, ani rozmów – dodaje.
Najlepsze prace nagrodzone zostały zestawami multimedialnymi marki NOBO, wspierającymi wizualizację przekazywanej wiedzy. Zwycięskie komiksy zobaczyć mażna na stronie www.klasazesnow.pl.
 
 
 
O marce NOBO

NOBO to znana na całym świecie marka produktów biurowych oraz sprzętu przeznaczonego do komunikacji wizualnej, należąca do międzynarodowej firmy ACCO Brands Corporation. NOBO dostarcza na rynki światowe nowoczesne systemy prezentacji (tablice, flipcharty klasyczne i cyfrowe), sprzęt multimedialny (projektory, rzutniki – wraz z ekranami, piloty i wskaźniki do prezentacji),   planowania (planery) a także systemy ekspozycyjne i informacyjne (oznaczenia, systemy modułowe). 

Więcej informacji: www.noboeurope.com