plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

 • jura_park_logo
 • avaceratops
 • dimetrodon
 • utrahraptor
test

Zobacz dinozaury w Katowicach

dinoweek-1

W dniach 19-25 marca 2012, w ramach DinoWeek, będzie można podziwiać realistyczne modele dinozaurów z JuraParku Krasiejów. W kinie IMAX w Katowicach odbędą się także pokazy filmu „Sea REX 3D”, spotkania z paleontologiem oraz liczne konkursy.

Jak wyglądały dinozaury, co jadły i jak szybko poruszały się prehistoryczne gady? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, dotyczące najbardziej tajemniczych istot zamieszkujących Ziemię, będzie można znaleźć podczas tygodnia z dinozaurami. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenia Delta, właściciel marki JuraPark, które udostępniło modele dinozaurów: utahraptora, dimetrodona oraz avaceratopsa.

Wszystkie modele dinozaurów, które wychodzą spod ręki współpracujących z nami paleoartystów, konsultowane są z badaczami i pozostają w zgodzie z najnowszymi odkryciami naukowymi – mówi Monika Pękala z działu marketingu JuraParku – Cieszymy się, że to właśnie modele dinozaurów z JuraParku Krasiejów będą obecne podczas Dinoweek. Od samego początku istnienia JuraParku, oprócz dostarczania rozrywki, dbamy o edukację i popularyzację wiedzy o paleontologii wśród najmłodszych Polaków.

Oprócz wystawy będzie można obejrzeć film „Sea Rex” w animacji 3D, który przedstawia historię narodzin życia na Ziemi oraz świat niezwykłych, podwodnych stworzeń z okresu triasu, jury i kredy. Kino przygotowało również specjalną ofertę dla szkół i grup zorganizowanych. Codziennie o godz. 11 będzie można uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach z paleontologiem, dr. Andrzejem Boczarowskim z Uniwersytetu Śląskiego, który opowie o swojej pracy i zdradzi wiele tajemnic z zakresu nauki o skamieniałościach.

Podczas DinoWeek nie zabraknie również konkursów, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody m.in. bezpłatne wejściówki do JuraParku Krasiejów, książki oraz czasopisma: „Animal Planet” i „Dinozaury”.

Więcej informacji o „Dinoweek” na stronie: www.kinoimax.pl. O atrakcjach JuraParku Krasiejów można przeczytać na stronie www.jurapark.pl

O JuraParku:

Marka JuraPark to sieć największych parków tematycznych w Polsce: JuraPark Bałtów, Krasiejów i Solec. W JuraParkach rodzinnych miejscach przygody, dobrej zabawy i edukacji znajdują się m.in: Bajkowa Kraina Dinozaurów, Kino Emocji Cinema 5D, Prehistoryczne Oceanarium, Multimedialny Tunel Czasu a także Park Rozrywki i wiele innych atrakcji. Więcej informacji na temat marki JuraPark można znaleźć na: www.jurapark.pl.