plane

Blog

test

Znamy zwycięzców konkursu „Klasa ze Snów”!

Gimnazjum nr 6 w Pszczynie - Łące

Dobiegła końca piąta edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Klasa ze Snów – Wyprawa na Marsa”. O zwycięstwo walczyło blisko 700 szkół z całej Polski. Na podium znaleźli się uczniowie z Pszczyny, Męcinki, Radomia i Koniuszy. To właśnie ich prace zachwyciły jurorów i internautów.

Tegoroczna, piąta edycja konkursu okazała się rekordowa pod względem liczby nadesłanych prac. – mówi Robert Pusz z portalu Multimediawszkole.pl, organizatora  konkursu -  Do konkursu przystąpiło kilka tysięcy dzieci z blisko siedmiuset szkół z całej Polski. Podjęcie decyzji, które z nich znajdą się w finale było dla nas niezwykle trudne. Cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele chętnie angażują się w tego typu akcje. Dzięki nim mogą pokazać, jakie są ich marzenia na temat nowoczesnej szkoły i spełnić część z nich. Do laureatów trafi bowiem sprzęt multimedialny, który z pewnością wpłynie na atrakcyjność lekcji i sprawi, że przekazywana wiedza będzie jeszcze bardziej ciekawa.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 6 z miejscowości Pszczyna – Łąka (woj. śląskie). W ramach zajęć pozalekcyjnych wykonali oni metrową konstrukcję, która przedstawia wizję międzyplanetarnej podróży. Uczniowie użyli materiałów pochodzących z recyklingu: elementów blach i aluminium, a całość ozdobili lakierowanymi obrazkami.

Druga nagroda trafiła do Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Męcince (woj. dolnośląskie). Praca konkursowa  została „wymalowana” przez cztery uczennice za pomocą różnokolorowych koralików. Praca opowiada historię radosnego spotkania Ziemian z Marsjaninem.

Na podium znalazła się także Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 z Radomia (woj. wielkopolskie). Praca uczniów prezentuje jedną z najciekawszych technik rękodzielniczych – metodę quillingu. Podstawowym jej elementem są zwinięte w sznureczki wąskie paski papieru lub bibuły, które układa się w finezyjne wzory. Uczniowie wykorzystali ją do zobrazowania swojej podróży na odległą Czerwoną Planetę.
Głosowanie Internautów, w którym oddano 80 tys. głosów, wygrała Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki z Koniuszy (woj. małopolskie). Według wizji uczniów, w szkole na Marsie będzie można poznać wszystkie odpowiedzi na najważniejsze pytania nurtujące ludzkość. To tam właśnie znajduje się, poszukiwany przez pokolenia, kamień filozoficzny oraz tunel czasu, pomocny w nauce historii.

Nagrody w konkursie:
I Nagroda – zestaw multimedialny o wartości 10 tys. zł: projektor krótkoogniskowy Sanyo,  tablica interaktywna, uchwyt Avtek do tablicy interaktywnej i projektora krótkoogniskowego.
II Nagroda – zestaw multimedialny o wartości  8 tys. zł: projektor bezlampowy Casio i wizualizer AVer.
III Nagroda – zestaw multimedialny o wartości 5 tys. zł: mikroskop, wizualizer Lumens.
Nagroda Internautów – zestaw multimedialny o wartości 8 tys. zł: projektor bezlampowy Casio i wizualizer AVer.

O Multimediawszkole.pl
Portal  www.multimediawszkole.pl specjalizuje się w tematyce zastosowania nowych technologii i rozwiązań w edukacji szkolnej. Współpracuje z czołowymi światowymi producentami sprzętu, przybliżając dostępne na rynku rozwiązania i możliwości, jakie ze sobą niosą nowe technologie.