plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Znamy zwycięzcę Eko-Klasy ze Snów

Młodzi artyści biorący udział w konkursie organizowanym przez markę NOBO przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro, mieli zaprezentować jak wygląda ich wyśniona klasa. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu wymarzonej klasy za pomocą dowolnej techniki plastycznej przy wykorzystaniu jak największej ilości materiałów recyklingowych. Pomysły dzieci były najróżniejsze. Zaczynając od domków ukrytych w konarach drzew, poprzez wnętrze globusa, na leśnej gęstwinie z dziką zwierzyną kończąc. Wybór tych najlepszych nie był łatwy. Jury zadecydowało, że pierwsze trzy nagrodzone miejsca to następujące szkoły:
• I miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 4 z Hajnówki, którego uczniowie, stosując unikatową technikę malowania nitkami, wyczarowali swoją wymarzoną klasę w otoczeniu leśnych zwierząt i roślin.
• II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Brzozowa, którego uczniowie utworzyli wyklejankę z różnych kwiatów, liści, muszelek i innych ciekawych ekologicznych przedmiotów.
• III miejsce – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Raciszynie, którego projekt przedstawia przestrzenny obiekt klasy ze snów, w tym dom i zagrodę wraz ze zwierzętami.

Wprowadzenie w tej edycji konkursu tematu ekologicznego i możliwość wykorzystania materiałów recyklingowych pokazało, że uczniowie mają nieprawdopodobne pomysły przy tworzeniu prac. Otrzymaliśmy projekty malowane, wyklejane, a nawet – zresztą już po raz kolejny, pamiętając poprzednie edycje konkursu – dotarły do nas obiekty przestrzenne, które pokazują najróżniejsze wizje wymarzonej klasy. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów i zaangażowaniu nauczycieli otrzymaliśmy niespotykaną ilość prac, za które bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom. – mówi Michał Biernacki przedstawiciel marki NOBO i uczestnik Komisji Jurorskiej.

Ekologiczny charakter konkursu „Klasa ze Snów” to bardzo dobry pomysł, aby dzieciom, przybliżać temat ochrony środowiska poprzez aktywne działanie. Edukacja tego rodzaju jest dużo bardziej skuteczna niż suche informacje pochodzące z książek, czy wykładów. Najłatwiej uczymy się i zapamiętujemy przez własne działania, a dzieci są szczególnie podatne na ten proces – dodaje Joanna Mieszkowicz, Prezes Zarządu Fundacji Aeris Futuro, członek Jury.

W konkursie zostały przyznane również:
• Wyróżnienie dla Gimnazjum nr 3 z Elbląga (film – animacja), praca zbiorowa pod opieką p. Barbary Marcinkiewicz
• Nagroda Internautów dla Z.S. Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Pawłowic (praca przedstawiająca naukę w głębokiej leśnej puszczy)
Głosowanie bardzo mocno zaangażowało Internautów, którzy łącznie oddali ponad 65 000 głosów.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone zestawami multimedialnymi marki NOBO, wspierających wizualizację przekazywanej wiedzy. W ramach nagrody głównej, w imieniu szkoły, która zajęła pierwsze miejsce, Fundacja AERIS FUTURO posadzi drzewka wraz z pamiątkową tabliczką, co wpłynie pozytywnie na środowisko i otoczenie, neutralizując częściowo emisję CO2.

Wszystkie nagrodzone zwycięskie projekty można zobaczyć na stronie www.klasazesnow.pl.

 

O marce NOBO

NOBO to znana na całym świecie marka produktów komunikacji wizualnej, należąca do międzynarodowej firmy ACCO Brands Corporation. NOBO to nowoczesne systemy prezentacji (między innymi tablice suchościeralne i flipcharty) oraz wysokiej klasy sprzęt multimedialny (projektory, rzutniki, ekrany, wskaźniki laserowe).

Więcej informacji: www.acco.pl