plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Zmniejsz dystans z Casio Exilim

Nowy członek serii High-Speed został wyposażony w 12,5x zoom optyczny z mechaniczną stabilizacją obrazu, która znacznie redukuje rozmycia. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Mulit Frame SR Zoom, łączącej kilka zdjęć w jedno ostre, obszar fotografii może być podwojony. W efekcie zoom optyczny zostaje przekształcony na 25x zoom cyfrowy, zachowując przy tym jakość optycznego.

Jednocześnie, by uniknąć efektu niedoświetlenia zdjęć, w nowym modelu Casio, wykorzystano technologię High Dynamic Range (HDR), która odpowiada za składanie kilku fotografii w jedno idealne zdjęcie o dużej głębi kontrastu. Dzięki niej zarówno jasne jak i ciemne powierzchnie są tak samo wyraźne, podczas gdy obszary, które są zbyt jasne lub zbyt ciemne są osłabione.

Ponadto w Casio Exilim EX-ZR100 zastosowano funkcję HDR ART. W efekcie zdjęcia tradycyjne, poprzez naciśnięcie jednego guzika, są przetwarzane na fotografie artystyczne. Użytkownik może także sam określić poziom tego procesu, wybierając jeden z trzech wariantów. Do uzyskania zmodyfikowanych zdjęć nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie czy konieczność podłączenia aparatu do komputera.

Sercem nowego modelu Casio jest Exilim Engine HS, za sprawą którego procesor jeszcze szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Wykorzystanie nowego silnika dodatkowo skraca czas zapisu obrazów, czy to w trybie zdjęć seryjnych, czy też podczas nagrywania filmów High-speed.

Za dostęp do tej ostatniej funkcji odpowiada specjalny przycisk, który po naciśnięciu, rozpoczyna proces rejestracji obrazu. Casio Exilim EX-ZR100 pozwala tworzyć filmy z prędkością do 1000 klatek na sekundę w rozdzielczości VGA.

Ponadto nowy Exilim został wyposażony w wysokiej czułości matrycę CMOS o rozdzielczości 12.1 megapikseli, a także szereg innych, praktycznych funkcji. Dostępne są m.in. funkcja panoramy, Best Shot, Premium Auto. Dodatkowo kompakt posiada szerokie możliwości ustawień manualnych oraz tryb zmiennej lampy błyskowej.
Casio Exilim EX-ZR100 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1699 PLN brutto.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.exilim.pl

Wyłącznym dystrybutorem aparatów fotograficznych Casio Exilim na Polskę jest firma Zibi S.A.

O marce Casio Exilim
Linia aparatów cyfrowych Casio Exilim została wprowadzona na rynek w 2002 roku. Od tego momentu wyznacza trendy we wzornictwie, rozmiarze i kształcie elektroniki użytkowej tego typu. Funkcyjność, niewielka waga, a przede wszystkim wyjątkowo smukły kształt aparatów linii Exilim sprawiają, że użytkownicy z całego świata wysoko oceniają nie tylko ich wartość użytkową, ale i estetyczną. Nazwa EXILIM oznacza NIEZWYKLE SMUKŁY i pochodzi z połączenia dwóch słów: łac. „EXIMIUS” – niezwykły, oraz ang. „SLIM” – smukły.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.exilim.pl