plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Zimowy Zjazd Czarownic

W dniach 12 – 13 lutego na stokach Niestachów oraz Kielce – Stadion na Zimowym Zjeździe Czarownic spotkają się wiedźmy z całego kraju. To doskonała okazja, aby stać się uczestnikiem niecodziennego wydarzenia.

Dwudniowa impreza to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych szaleństw na śniegu. Organizowana po raz pierwszy ma szansę trafić w gust całych rodzin. Może dlatego, że nie jest to tylko spotkanie znawczyń magii i czarów, dla którego tłem są zaśnieżone Góry Świętokrzyskie. W tę przepiękną scenerię doskonale wpisuje się program. Łączy on w sobie i zabawę i chęć pokazania tego, co świętokrzyskie ma najcenniejsze: tradycję i historię nierozerwalnie związaną z magią i tajemnicą – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna. Dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. A kto, jak nie dzieci i ich rodzice są najlepszym odbiorca tego typu atrakcji? Zwłaszcza, że mają one miejsce w województwie pretendującym do miana Województwa Dzieci. – dodaje.

I tak. 12 lutego, w godzinach 10 – 16 na stoku w Niestachowie odbędą się Zawody Baby Jagi. O jej puchar walczyć mogą wszyscy miłośników sportów zimowych, ale niekoniecznie w tradycyjnym wydaniu. Wystarczy dokonać zapisu w biurze zawodów, czynnym od godz. 10.30. Zarówno dorośli jak i dzieci zmierzą się w konkurencji „zjazd na byle czym”. Może być to miotła, kocioł, czy nawet czarny kot. Wszystko zależy od kreatywności startujących zawodników. Kolejne konkurencje, jak m.in.: zjazd na miotle, wykonanie najbardziej spektakularnego skoku w zaspę, rywalizacja na pięcioosobowych nartach złej mocy wyłonią zwycięzców.

13 luty – dzień drugi imprezy to spotkanie ze świętokrzyskimi legendami i wierzeniami. Na stoku Stadion w Kielcach rozegrana zostanie interaktywna zabawa Zaczarowany Las. Aby wziąć w niej udział wystarczy dokonać zapisu w dostępnym na stoku biurze zawodów, które w tym dniu czynne będzie w godz. 12.00 – 12.30. Cała gra odbywa się na wyznaczonym terenie według przygotowanego scenariusza. Wszyscy uczestnicy, podzieleni na drużyny, prowadzeni przez napotkanego wędrowca, przeniosą się do tajemniczego lasu. Zadaniem uczestników jest zebranie jak największej liczby punktów, które po podliczeniu dadzą ostateczny wynik decydujący o zwycięstwie danej drużyny.

Szczegółowy harmonogram imprezy oraz dodatkowe informacje na: www.swietokrzyskie.travel oraz www.krainaczarownic.pl