plane

Blog

test

Ze wstrząsem na Ty- Konferencja Polskiej Rady Resuscytacji

LP15_P0727_MG_4311_Pol_B

W dniach 28-29 października 2011 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbędzie się konferencja Polskiej Rady Resuscytacji.

Hasło przewodnie spotkania to: „Nagle stany zagrożenia życia – postępowanie ratunkowe. Ze wstrząsem na Ty”

Program konferencji obejmie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny postępowań ratunkowych w nagłych stanach sercowo-naczyniowych. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: zawał mięśnia sercowego jako przyczyna wstrząsu kardiogennego, wstrząs septyczny, pacjent z podejrzeniem wstrząsu septycznego na oddziale ratunkowym.

Do debat zaproszono znakomitych lekarzy z dziedziny anestezjologii, kardiochirurgii, kardiologii oraz medycyny ratunkowej. Sesje naukowe będą miały charakter edukacyjny. Celem spotkania jest wzbogacenie wiedzy praktycznej jak i wymiana poglądów dotycząca postępowania ratunkowego w nagłych stanach sercowo-naczyniowych.

Podczas konferencji prezentowane będą nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia: defibrylatory: LIFEPAK20e oraz LIFEPAK 15 oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Lucas2.

Organizatorem jest Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram Konferencji dostępne na stronie:

http://www.warsztaty.krakow.pl/