plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Zbliżają się V Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym odbędą się w Szczyrku już po raz piąty. W trwającej cztery dni imprezie wystartuje 50 polskich zespołów ratownictwa medycznego z prawie 40 miast. Organizatorzy spodziewają się również uczestników m.in. z: Włoch, Grecji, Litwy, Niemiec i Ukrainy. Po raz pierwszy jednak podstawowe zespoły wyjazdowe będą składać się maksymalnie z trzech osób.

Dla startujących Organizator przygotował szereg zadań praktycznych. W trakcie mistrzostw uczestnicy zapoznają się również z działaniem i możliwościami najnowszych urządzeń ratownictwa medycznego. Wśród prezentowanych aparatów znajdzie się m.in. Lucas – aparat do automatycznej resuscytacji, który może pracować w prawie każdych warunkach.

Jednym z zadań stojących przed uczestnikami podczas praktycznej części Mistrzostw będzie resuscytacja tonącego. Czynność wykonywana będzie w niskiej temperaturze powietrza. W takich warunkach udzielenie pomocy jest trudniejsze ze względu na wyziębienie ofiary i wydolność ratowników – mówi Marek Kordasiewicz z firmy Physio-Control, dział Medtronic Poland – prelegent na Mistrzostwach. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie wykorzystanie urządzenia do resuscytacji automatycznej. Aparat nie odczuwa bowiem zmęczenia i jest precyzyjny przez cały czas, w przeciwieństwie do nawet najsilniejszego ratownika.

Oprócz zawodów i prezentacji urządzeń goście będą mogli wysłuchać wykładów wygłaszanych podczas wieczornych konferencji naukowych. Wśród tematów wystąpień znajdą się m.in.: „postępowanie z pacjentem urazowym”, czy „zarządzanie zespołem ratownictwa medycznego przy wykorzystaniu ICT”. Mistrzostwa zakończy uroczysta gala, na której zostaną ogłoszone wyniki rywalizacji załóg ratowniczych.

Więcej informacji na stronach: pogotowie.bielsko.pl/mistrzostwa.