plane

Blog

test

Zagłosuj na „Klasę ze Snów” – rusza Plebiscyt Internetowy

484

Już dziś można zagłosować na jedną z dwudziestu najlepszych prac plastycznych z całej Polski, wyłonionych w ogólnopolskim konkursie „Klasa ze Snów – Wyprawa na Marsa”. Od 1 do 29 lutego na stronie www.klasazesnow.pl potrwa Plebiscyt Internetowy, w którym Internauci wybiorą najlepszą wizję klasy na Marsie.

Metaloplastyka, wyszywanka, malowanie woskiem na płótnie i grafika komputerowa to tylko kilka z technik plastycznych wykorzystanych przez autorów prac w tegorocznej – V edycji konkursu.

– W tym roku obrady jury były wyjątkowo trudne. Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba szkół. Kilka tysięcy dzieci z blisko siedmiuset placówek zaangażowało się w stworzenie prac, spośród których mogliśmy wybrać tylko 20 najlepszych.– mówi Robert Pusz z portalu www.multimediawszkole.pl – organizatora konkursu. – Podjęcie ostatecznej decyzji zajęło nam kilka dni. Otrzymaliśmy fantastyczne prace plastyczne od uczniów w różnym wieku zarówno z dużych miast, jak i z maleńkich miejscowości. Według ich wizji nauka na Marsie będzie łatwa i przyjemna. W pracach uczniów sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, książki po otwarciu wizualizują wiedzę, a matematykę można przyswoić w bardzo przyjemny sposób – zjadając słodkie ciasteczko z zakodowanymi wzorami.

Do stworzenia prac uczniowie użyli wielu niekonwencjonalnych materiałów – soli morskiej do kąpieli, artykułów spożywczych, gipsu, piłek, a nawet akwarium. Oprócz prac tradycyjnych pojawiły się także m.in. świecące makiety, rzeźby i trójwymiarowe witraże.

Plebiscyt Internetowy potrwa do końca lutego. Nagrodę Publiczności – projektor bezlampowy Casio (XJ-M140) i wizualizer AVer (CP355) o łącznej wartości 8 tyś. zł – otrzyma szkoła, której praca zdobędzie najwięcej głosów. Wyniki Plebiscytu oraz zdobywców I, II i III nagrody  poznamy już w marcu.

Lista nominowanych szkół:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Stawie
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bystrej
Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie
Publiczne Przedszkole w Mesznej Opackiej
Przedszkole nr 7 w Łowiczu
Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie
Szkoła Podstawowa nr 49 w Częstochowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie
Szkoła podstawowa w Koszalinie
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu
Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Męcince
I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich
Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Koniuszy
Gimnazjum nr 6 w Pszczynie – Łące
Zespół Szkół Informatycznych i Mechatronicznych w Przemyślu
Świetlica Terapeutyczna w Brwinowie
Gimnazjum nr 19 im. H. Sławika w Katowicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu
Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich

Nagrody w konkursie:
I Nagroda – zestaw multimedialny o wartości 10 000 PLN – projektor krótkoogniskowy Sanyo (PDG-DXL100) + tablica interaktywna Qomo (QWB200PS) + uchwyt Avtek do tablicy interaktywnej i projektora krótkoogniskowego
II Nagroda – zestaw multimedialny o wartości  8000 PLN – projektor bezlampowy Casio (XJ-M140) i wizualizer AVer (CP355)
III Nagroda – zestaw multimedialny o wartości 5000 PLN – mikroskop + wizualizer Lumens (DC265)
Nagroda Internautów – zestaw multimedialny o wartości 8000 PLN – projektor bezlampowy Casio (XJ-M140) i wizualizer AVer (CP355)

 

 

 

 

—————————–
O Multimediawszkole.pl
Portal www.multimediawszkole.pl specjalizuje się w tematyce zastosowania nowych technologii i rozwiązań w edukacji szkolnej. Współpracuje z czołowymi światowymi producentami sprzętu, przybliżając dostępne na rynku rozwiązania i możliwości, jakie ze sobą niosą nowe technologie.