plane

Blog

test

X Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

LUCAS2_MG_9805

W dniach 15-18 września 2011 w Rytrze odbędą się  X Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W zawodach weźmie udział około 60 zespołów ratownictwa medycznego z Polski i zagranicy.

Zespoły ratownicze będą oceniane w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Na zawodników czekają wielopunktowe zadania. Przewidziane są też sesje wykładowe. W ostatnim dniu ogłoszone zostaną wyniki, a zwycięzcy nagrodzeni.

Zamysłem tegorocznych mistrzostw jest pokazanie możliwości ratowania zdrowia i życia ludzkiego w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Dlatego też nie zabraknie prezentacji nowoczesnego urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz zaawansowanego defibrylatora/monitora LIFEPAK15. „Każda edycja zawodów zostaje wzbogacona o nowe poglądy oraz doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są  okazją do pokazania sprawności i możliwości polskiego systemu ratownictwa medycznego, a także krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg” – mówi Dominik Orchel z Physio- Control.

Celem zawodów jest podnoszenie umiejętności reagowania ratowników w codziennych akcjach. Organizatorzy kładą nacisk również na walor edukacyjny imprezy. Uczestnicy otrzymają możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w warunkach najbardziej zbliżonych do realnych.

Organizatorami tegorocznej edycji Mistrzostw są: Instytut Ratownictwa  Medycznego oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.        

Patronat naukowy nad Mistrzostwami objęli: Polska Rada Resuscytacji oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram imprezy dostępne na stronie: http://www.ratownictwo2011.pl/