plane

Blog

test

Wygraj 10 000 złotych w miesiąc

Logo_Matma_Mnie_Kreci

Do 2 listopada można nadsyłać  prace na konkurs „Matma mnie kręci”, w którym główną nagrodą jest 10 tys. złotych. Zadaniem biorących w nim udział jest nakręcenie krótkiego filmu o matematyce. Najlepszy projekt wybiorą internauci i jury konkursu.

 „Matma mnie kręci” to jedyny konkurs w Polsce, który poprzez nietypowe połączenie filmu i matematyki promuje „królową nauk” wśród młodych ludzi.

 - Chcieliśmy stworzyć konkurs, który pokaże, że filmy o matematyce może kręcić każdy kto ma pomysł, wyobraźnię i choćby lekkie zacięcie do tej nauki. Jednocześnie dzięki tej akcji otrzymujemy jasny sygnał od uczniów, co ich zdaniem jest ważne, potrzebne i ciekawe w tej dziedzinie. Prace z wcześniejszych trzech edycji, wyraźnie pokazały nam, że nietypowy z pozoru związek matematyki i filmu jest jak najbardziej możliwy i się sprawdza – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio – pomysłodawca konkursu.

 Dotychczasowe edycje zgromadziły łącznie 250 filmów, które w serwisie You Tube, obejrzano ponad milion razy. W listopadzie 2010 roku, kanał konkursowy był najpopularniejszym polskim kanałem w serwisie, a drugim w kategorii „kanał edukacyjny” na świecie.

 Aby wziąć udział w konkursie „Matma mnie kręci”, należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i do 2 listopada przesłać swój film. Materiał, który zostanie zgłoszony do konkursu może być nakręcony w dowolnej technice i powinien trwać co najmniej minutę, lecz nie dłużej niż trzy.

 Na filmy konkursowe internauci będą mogli głosować przez cały listopad. Następnie jury, w skład którego wchodzą matematycy i filmowcy, na podstawie ich popularności i ocen zgłoszonych projektów, wybierze zwycięzców tegorocznej edycji. Jurorzy będą oceniali filmy według 5 kryteriów: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

 Laureat tegorocznej edycji konkursu otrzyma 10 tys. złotych, a  zdobywcy kolejnych  miejsc: szybkostrzelny aparat Casio Exilim FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.

 Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach matematyki. Wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.

 Szczegóły dotyczące IV edycji konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na www.kalkulatory.pl