plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Wirtualny Diagnosta – wsparcie decyzji zdrowotnych

Aby móc skorzystać z Wirtualnego Diagnosty użytkownik potrzebuje jedynie dostępu do internetu i dowolnej przeglądarki.

Całość procesu składa się z  kilku prostych kroków:
1. Określenie płci i wieku osoby.

2. Wybór części ciała – na wirtualnym fantomie użytkownik zaznacza tę część ciała, w której dostrzega niepokojące objawy. Może to być np. głowa, ręka, krocze, czy skóra. Efektem jest lista z objawami charakterystycznymi dla tej części ciała. W przypadku „głowy” mogą to być m.in. ból głowy, chrypka, duszność, zaburzenia powonienia, czy wytrzeszcz oczu.

3. Wybór symptomów i dookreślenie ich – na pokazanej liście objawów użytkownik zaznacza te, które go interesują w danym momencie. W tej części system prosi także o dookreślenie okoliczności oznak (np. czy duszności występują po wysiłku fizycznym, bądź stresie, czy są długotrwałe, itp.). Na podstawie deklaracji, system określa potencjalne schorzenia, na jakie może cierpieć użytkownik. Precyzyjność narzędzia zależy od ilości wybranych objawów oraz dokładności ich określenia.

Każde z potencjalnych zaburzeń jest oznaczone odpowiednim kolorem – od czerwieni, przez pomarańcz, do żółci. W ten sposób określone jest prawdopodobieństwo wystąpienia danego schorzenia przy określonych objawach. Każda z nazw jest od razu podlinkowana do odpowiedniego tematycznie artykułu w portalu Zdronet.pl, co oszczędza czas podczas poszukiwania informacji.

Cel narzędzia tłumaczy Katarzyna Buś, koordynator Zdronet.pl – Wirtualny diagnosta, który na bazie wybranych objawów jest w stanie zaproponować choroby z nimi związane, to dobre narzędzie dla osób, którym coś dolega. Często planują wizytę lekarską, ale jeśli najbliższy wolny termin wypada za kilka dni, są bardzo zaniepokojeni, nawet przerażeni. Przeszukują fora, pytają, ale odpowiedzi rzadko są precyzyjne. Tymczasem Wirtualny Diagnosta pozwala na dość szybkie i precyzyjne, choć orientacyjne określenie chorób, co znacznie uspokaja wiele osób. Dodatkowo pozwala pacjentom na spokojne przygotowanie się do wizyty, poszerzenie własnej wiedzy i świadomości.

Wirtualny Diagnosta to narzędzie o charakterze poglądowym – jego celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia, a także ułatwienie rozmowy z  lekarzem.

O marce Zdronet.pl

Marka ZdroNet.pl należy do krakowskiej firmy Emedico Sp. z o.o.
Celem portalu ZdroNet.pl jest kompleksowe dostarczanie informacji i  pomaganie użytkownikom w podejmowaniu właściwych decyzji zdrowotnych. Baza wiedzy w  postaci artykułów i odpowiedzi na pytania jest przygotowana w  sposób przystępny dla osób nie związanych z zawodami medycznymi i stanowi obecnie największe polskie internetowe kompendium na temat zdrowia.
Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, pod nadzorem PARP. Więcej na www.ZdroNet.pl