plane

Blog

test

WielkaMoc w Toruniu

SF_logo

Toruń, 8 września 2011 – Kończy się odliczanie do niezwykłego skupienia Mocy w Toruniu – StarForce 2011 rozpocznie się już jutro wieczorem, osiągając największe natężenie w sobotę. Tegoroczny StarForce to już trzecia edycja Gwiezdnego Zlotu. Warto zauważyć, że jest to wydarzenie historyczne, bo dotąd nigdzie na świecie nie odbyły się trzy edycje tej imprezy.

Sobotnie obchody rozpocznie parada, która o godzinie 10:00 wyruszy spod Urzędu Marszałkowskiego pod pomnik M. Kopernika. Następnie wszyscy uczestnicy przeniosą się do toruńskiego Centrum Targowego PARK, gdzie odbędą się wystawy, prelekcje, pokazy i konkursy dla starszych i młodszych fanów.

Jednym z głównych punktów sobotniej imprezy będzie spotkanie z Jeremym Bullochiem – odtwórcą roli najsłynniejszego Łowca Nagród – Boby Fetta. W tym roku zaprosiliśmy do Polski Jeremy`ego Bullocha, który wcielił się w rolę legendarnego łowcy nagród Gwiezdnej Sagi, przeciwnika Hana Solo – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator StarForce 2011 z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Zainspirował nas do tego jeden z młodych fanów Gwiezdnych Wojen, który na zeszłorocznym zlocie wygrał konkurs strojów, przebrany właśnie za Bobę Fetta – dodaje Frąckiewicz.

Gwiezdna Saga to nie tylko filmy, ale także książki, komiksy, klocki, figurki i gry. Właśnie z myślą o graczach powstaje specjalny Games Room, w którym będzie można spróbować swoich sił w gwiezdnych pojedynkach i bitwach, a także siadając za sterami podracerów znanych z epizodu I.

Więcej informacji i program imprezy można znaleźć na stronie internetowej imprezy – www.starforce.eu

Organizatorami StarForce 2011 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Toruń, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy Toruńskiego i Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz członków Legionu 501 (Polish Garrison) i Rebel Legionu.

StarForce 2011 współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

StarForce 2011 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars. © 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization.