plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Uwaga! Roboty ożywają nocą

Noc Robotów w PIAP to jedyna okazja dla zwiedzających, by z obserwatorów zmienić się w konstruktorów i operatorów maszyn przyszłości. „Dla gości przygotowaliśmy warsztaty interaktywne” – mówi dr inż. Jan Jabłkowski, Dyrektor PIAP. – „Wszystkich chętnych zapraszamy m.in. do przetestowania swojego refleksu podczas sterowania zrobotyzowaną platformą mobilną i udziału w symulacji poszukiwania podłożonego ładunku wybuchowego. Dla amatorów rywalizacji przygotowano otwarte wyścigi robotów zwiadowczych SCOUT z nagrodami”.

Noc Robotów obfituje również w atrakcje dla dzieci. Pod okiem ekspertów najmłodsi uczestnicy będą mogli zbudować własne roboty z klocków LEGO, a trochę starsi – zmierzyć się w emocjonujących pojedynkach robotów sumo oraz robotów kroczących. Na wszystkich będą czekać także bezzałogowe statki latające, podwodne urządzenie – CyberRyba, a także unikatowy robot sterowany falami mózgowymi.

Prezentacje i warsztaty dopełnią pokazy pirotechniczne i przegląd filmów poświęconych robotyce. Udział we wszystkich planowanych atrakcjach Nocy Robotów jest bezpłatny, a szczegółowy program imprezy znaleźć można na www.nocrobotow.pl.

O PIAP
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów działa m.in. w obszarach automatyzacji i robotyzacji produkcji i transportu oraz systemów kontroli jakości. Jest jedynym w Polsce producentem najwyższej jakości mobilnych robotów do zastosowań antyterrorystycznych i stałym dostawcą służb specjalnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i utrzymanie porządku (Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, BOR).
Więcej na www.piap.pl