plane

Blog

test

Układ sercowo-naczyniowy – konferencja CEEA

LP20E_EVERGREEN_MG_4367

W dniach 19-21 kwietnia 2012 w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Witek w Modlniczce odbędzie się konferencja Komitetu Europejskiej Edukacji w Anestezjologii (CEEA).

Hasło przewodnie spotkania to: „Układ sercowo-naczyniowy”

Program konferencji obejmie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny postępowania w nagłych stanach sercowo-naczyniowych. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych w operacjach nie kardiochirurgicznych, echokardiografia w stanach nagłego zagrożenia życia, niewydolność krążenia i jej leczenie, ultrasonografia w ocenie układu sercowo-naczyniowego, znieczulenie w nowych technikach operacyjnych w kardiochirurgii i kardiologii inwazyjnej, niewydolność nerek jako problem intensywnej terapii pooperacyjnej.

Do debat zaproszono znakomitych lekarzy z dziedziny kardiochirurgii, kardiologii oraz anestezjologii. Konferencja ma charakter edukacyjno-naukowy. Towarzyszyć jej będą warsztaty tematyczne, panele dyskusyjne, a także symulacje zdarzeń krytycznych w sali operacyjnej.

Celem spotkania jest wzbogacenie wiedzy praktycznej, jak i wymiana poglądów dotycząca postępowania w nagłych stanach sercowo-naczyniowych.

Podczas konferencji prezentowane będą również nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia: defibrylator/monitor: LIFEPAK20e – urządzenie często używane na oddziałach szpitalnych oraz blokach operacyjnych. Będzie można również zobaczyć defibrylator transportowy LIFEPAK15 oraz LUCAS2 – urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, przeznaczony dla szpitalnych zespołów resuscytacyjnych.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Anestezjologii i Intensywnej Terapii im. Ludwika Bierkowskiego w Krakowie.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram konferencji dostępne na stronie:

http://www.ceea.pl/index.html