plane

Blog

test

Targi Edukacyjne „Cyfrowa Szkoła” w Sosnowcu

child_with_computer

W dniach 19-20 września 2012 roku w Sosnowcu odbędą się Ogólnopolskie Targi Edukacyjne „Cyfrowa Szkoła”.  Corocznie targi te gromadzą osoby zainteresowane najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi. Podczas tegorocznej edycji promowane będą technologie informatyczne, pomoce dydaktyczne, podręczniki w formie tradycyjnej oraz elektronicznej. Poruszone zostaną tematy metodyki nauczania we wszystkich typach szkół i placówek, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualizacji w nauczaniu wczesnoszkolnym.

Zaprezentowane zostaną także różnego rodzaju rozwiązania informatyczno-sprzętowe, które wspomagają rozwój szkół, czyniąc je placówkami interaktywnymi. Reprezentanci różnych firm przedstawią narzędzia wspomagające proces edukacji. Między innymi przez dr Agnieszkę Herma będącą doktor nauk matematycznych i doradcą metodycznym, zostaną omówione przykłady wykorzystania graficznych kalkulatorów Casio w nauczaniu matematyki.

Obecnie, by nauka była efektywna powinna być wspierana przez nowoczesne technologie, do których dzieci i młodzież przyzwyczajane są już od najmłodszych lat. Zadaniem zarówno nauczycieli jak i rodziców jest poszukiwanie takich rozwiązań, by wspierać rozwój uczniów. Pomocne w tym mogą być właśnie kalkulatory. Te graficzne nie służą już tylko do wykonywania obliczeń, ale pomagają wizualizować zdobywaną wiedzę, dzięki czemu pobudzają kreatywne myślenie i pomagają przyswajać informacje mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Organizatorami są Śląski Kurator Oświaty, firma Aktin Sp. z o.o. oraz Expo Silesia. Targi są kontynuacją sympozjów, które odbywały się w latach 2009 – 2010 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w 2011 roku w siedzibie firmy Expo Silesia.