plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

System telemedyczny Lifenet w Nowym Targu

„System Lifenet znacznie usprawnia akcję ratunkową i pozwala zaoszczędzić cenny czas” – mówi Dominik Orchel, specjalista ds. telemedycyny firmy Physio-Control, działu Medtronic. „W przypadku zawału mięśnia sercowego liczy się każda minuta, która decyduje o zdrowiu, a często i życiu pacjenta. Teletransmisja danych – czyli wyników badania EKG – pozwala na szybką diagnostykę i bezpośredni transport pacjenta na zabieg ratujący życie” – mówi Artur Klecha, Ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej NZOZ Intercard w Nowym Targu.

Działanie systemu telemedycznego Lifenet: zespół pogotowia ratunkowego wykonuje EKG chorej osoby, a następnie za pomocą telefonu komórkowego przesyła jego zapis do szpitala, właśnie do Medycznej Stacji Odbiorczej. Tam dyżurujący w pracowni hemodynamicznej kardiolog ocenia kondycję pacjenta i podejmuje decyzję o tym, gdzie powinien trafić. Pozwala to na zaoszczędzenie cennych minut, które mogą okazać się decydujące dla życia pacjenta.

Do Medycznej Stacji Odbiorczej uruchomionej na Odziale Kardiologii Inwazyjnej NZOZ Intercard w Nowym Targu mogą transmitować dwie karetki z Suchej Beskidzkiej oraz jedna z miejscowości Jordanów. System teletransmisji ratunkowej Lifenet działa już w prawie wszystkich województwach w Polsce. W całodobowym trybie pracuje ponad 50 Medycznych Stacji Odbiorczych.