plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

System telemedyczny Lifenet w Krakowie

Główną zaletą nowego systemu jest duża oszczędność czasu podczas akcji ratunkowej. Dla osób, u których podejrzewa się zawał serca, każda zaoszczędzona minuta to szansa na skuteczną pomoc i całkowity powrót do zdrowia. Jak działa system? Zespół pogotowia ratunkowego wykonuje EKG chorej osoby, a następnie za pomocą sieci komórkowej przesyła jego zapis do szpitala, właśnie do Medycznej Stacji Odbiorczej.

„Dzięki temu mamy możliwość natychmiastowej oceny przez kardiologa 12-odprowadzeniowego zapisu EKG wykonanego przez zespół karetki pogotowia i na tej podstawie podjęcie wspólnej decyzji o dalszym postępowaniu z pacjentem” – mówi dr med. Jerzy Matysek, Ordynator Oddziału Kardiologii NZOZ Carint Scanmed w Szpitalu Św. Rafała. Pozwala to na zaoszczędzenie cennych minut, które mogą okazać się decydujące dla życia pacjenta.

„Do Medycznej Stacji Odbiorczej uruchomionej na Odziale Kardiologii Inwazyjnej NZOZ Carint Scanmed w Krakowie mogą transmitować wszystkie karetki z Krakowa i okolic wyposażone w defibrylatory Lifepak 12 oraz 15 z możliwością teletransmisji” – mówi Dominik Orchel, specjalista ds. telemedycyny firmy Physio-Control, działu Medtronic.. System teletransmisji ratunkowej Lifenet działa już we wszystkich województwach w Polsce. W całodobowym trybie pracuje ponad 70 Medycznych Stacji Odbiorczych.