plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

System Lifenet w Krośnie już działa

Dla osób z zawałem serca, każda zaoszczędzona minuta to szansa na skuteczną pomoc i całkowity powrót do zdrowia. Priorytetem staje się jak najszybsze przekazanie pacjenta do Pracowni Hemodynamiki, najlepiej przed upływem tzw. złotej godziny – mówi dr Janusz Szczupak, kierownik oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii NZOZ w Krośnie. Dzięki systemowi wdrożonemu w naszym ośrodku będziemy mogli pomóc zespołom pogotowia ratunkowego w ocenie stanu klinicznego pacjentów z bólami w klatce piersiowej i zdecydować o bezpośrednim transporcie chorego do Pracowni Hemodynamiki, co znacznie zwiększy szanse przeżycia pacjenta” – podkreśla dr Janusz Szczupak.

System teletransmisji ratunkowej Lifenet od paru lat wdrażany jest w polskich szpitalach. Jego kluczowymi elementami są: defibrylator-monitor z 12-odprowadzeniowym EKG podłączonym do telefonu komórkowego i Medyczna Stacja Odbiorcza. Podstawową i najważniejszą zaletą systemu jest możliwość rozpoznania zawału serca już w karetce lub w domu pacjenta – mówi Dominik Orchel, ekspert ds. telemedycyny z Physio-Control, działu firmy Medtronic Poland. Jak wykazały badania, przedszpitalne zdiagnozowanie zawału przy pomocy teletransmisji potrafi oszczędzić nawet do 40-50 minut! – podkreśla Dominik Orchel.

Działanie systemu telemedycznego Lifenet: zespół pogotowia ratunkowego wykonuje EKG chorej osoby, a następnie za pomocą telefonu komórkowego przesyła jego zapis do szpitala, właśnie do Medycznej Stacji Odbiorczej. Tam dyżurujący w pracowni hemodynamicznej kardiolog ocenia kondycję pacjenta i podejmuje decyzję o tym, gdzie powinien trafić. Pozwala to na zaoszczędzenie cennych minut, które mogą okazać się decydujące dla życia pacjenta.