plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

System Lifenet w Krośnie już działa

Dla osób z zawałem serca, każda zaoszczędzona minuta to szansa na skuteczną pomoc i całkowity powrót do zdrowia. Priorytetem staje się jak najszybsze przekazanie pacjenta do Pracowni Hemodynamiki, najlepiej przed upływem tzw. złotej godziny – mówi dr Janusz Szczupak, kierownik oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii NZOZ w Krośnie. Dzięki systemowi wdrożonemu w naszym ośrodku będziemy mogli pomóc zespołom pogotowia ratunkowego w ocenie stanu klinicznego pacjentów z bólami w klatce piersiowej i zdecydować o bezpośrednim transporcie chorego do Pracowni Hemodynamiki, co znacznie zwiększy szanse przeżycia pacjenta” – podkreśla dr Janusz Szczupak.

System teletransmisji ratunkowej Lifenet od paru lat wdrażany jest w polskich szpitalach. Jego kluczowymi elementami są: defibrylator-monitor z 12-odprowadzeniowym EKG podłączonym do telefonu komórkowego i Medyczna Stacja Odbiorcza. Podstawową i najważniejszą zaletą systemu jest możliwość rozpoznania zawału serca już w karetce lub w domu pacjenta – mówi Dominik Orchel, ekspert ds. telemedycyny z Physio-Control, działu firmy Medtronic Poland. Jak wykazały badania, przedszpitalne zdiagnozowanie zawału przy pomocy teletransmisji potrafi oszczędzić nawet do 40-50 minut! – podkreśla Dominik Orchel.

Działanie systemu telemedycznego Lifenet: zespół pogotowia ratunkowego wykonuje EKG chorej osoby, a następnie za pomocą telefonu komórkowego przesyła jego zapis do szpitala, właśnie do Medycznej Stacji Odbiorczej. Tam dyżurujący w pracowni hemodynamicznej kardiolog ocenia kondycję pacjenta i podejmuje decyzję o tym, gdzie powinien trafić. Pozwala to na zaoszczędzenie cennych minut, które mogą okazać się decydujące dla życia pacjenta.