plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Świętokrzyskie wyczarowało zimę

Dwudniowa impreza, zorganizowana przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego, pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej zgromadziła kilkuset uczestników, wśród których nie zabrakło całych rodzin, czy grup przyjaciół. 12 lutego w Niestachowie, zawodników biorących udział w Zimowym Zjeździe Czarownic przywitała wymarzona zimowa aura, choć 2 dni wcześniej wszystko wskazywało na to, że impreza odbędzie się w wiosennej scenerii. Słońce, śnieg przyciągnęły kilkudziesięciu miłośników białego szaleństwa, a także fakt, że proponowane konkurencje znacznie różniły się od tych tradycyjnych. W bogatym wachlarzu propozycji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Czarodziejski krąg, zjazd na miotle, bieg w śnieżnych rakietach, narty złej mocy – to tylko niektóre z atrakcji.

Drugi dzień (13 lutego) to zmagania w Zaczarowanym Lesie, który dosłownie oczarował uczestników. W sportowe szranki stanęło kilkanaście 4 i 5 – osobowych drużyn, którym kibicowało kilkaset osób. Drużyny, przenosząc się do tajemniczego lasu, stały się uczestnikami innej rzeczywistości. Tutaj zostało rzucone na nich zaklęcie, przemieniając ich w leśnych wiedźminów i czarownice. Aby znów stać się człowiekiem, uczestnicy szukali ukrytego skarbu.

Zwycięzcy, oprócz niezapomnianych przeżyć, otrzymali atrakcyjne nagrody. Wśród nich nalazły się m.in.: aparaty fotograficzne marki Casio Exilim, czy ręcznie robione zestawy porcelany z Ćmielowa.
Impreza, zaproponowana przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego, okazała się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szaleństw na śniegu.

Organizowana po raz pierwszy, ma szansę trafić w gust całych rodzin, tym bardziej, że jest to jedyny w Polsce Zimowy Zjazd Czarownic. Materiał z wydarzenia, zarejestrowany przez telewizyjną Dwójkę, emitowany będzie w czwartek 17.02 w programie Pytanie na Śniadanie.

Patronat medialny:

TVP Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia