plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Świętokrzyskie podbija Berlin

Znalazły się wśród nich m.in. film promujący Polskę przygotowany przez Tomasza Bagińskiego, występ grupy tanecznej Volt (choreografia – Agustin Egurrola), czy specjalny biały sześcian, dzięki któremu uczestnicy mogli aktywnie wpływać na akcję na ekranie. Warto zauważyć, że po raz pierwszy w historii targów ITB, w kampanii promocyjnej któregokolwiek z  państw, została użyta technologia 3D.

Całość pokazu przedstawiała charakterystyczne elementy i miejsca w Polsce zarówno poprzez obrazy, jak i symbolikę, a pozytywne skojarzenia pobudzały wyobraźnię odbiorców. „Takie właśnie było zamierzenie twórców kampanii – aby przedstawić nasz kraj jako miejsce atrakcyjne turystycznie, w  którym równocześnie tradycja harmonijnie łączy się z nowoczesnością” – stwierdził Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Na berlińskich targach nie mogło zabraknąć Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Partnerami na stoisku był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Busko-Zdrój ze swoimi uzdrowiskami oraz Stowarzyszenie „Nad Czarną i Kamienną”.

Na turystów odwiedzających stoisko czekała bogata oferta wydawnicza – zarówno w  postaci drukowanych wydawnictw, jak i przewodnika multimedialnego. Oprócz tego na stoisku nie brakowało przysmaków regionalnych w postaci nalewki truskawkowej z  Bielin, chleba ze smalcem oraz ciastek z domowego wypieku. Z dnia na dzień można było zaobserwować większą ilość odwiedzających co zdecydowanie cieszyło wystawców, a odwiedzający często pytali o atrakcje w regionie, ofertę zakwaterowania, a także o miejsca dedykowane dla rodzin z dziećmi.

Dodatkową formą promocji podczas imprez i wydarzeń towarzyszących targom był występ Zespołu Pieśni i Tańca Kielce. Podczas ostatniego dnia Targów zespół zaprezentował specjalnie przygotowany program, obejmujący tańce ludowe z naszego regionu. Dwa wystąpienia przyciągnęły rzeszę odwiedzających, którzy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z folklorem Ziemi Świętokrzyskiej.