plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Świętokrzyski Powrót Króla

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.00 na Rynku w Nowej Słupi powitaniem króla Jagiełły, który następnie wraz z rycerstwem przejdzie Drogą Królewską do pobenedyktyńskiego klasztoru na Świętym Krzyżu. Na przyklasztornych błoniach, gdzie przybyli goście będą mogli przyglądać się turniejom łuczniczym, pojedynkom rycerzy czy tańcom dworskim, królewski orszak rozbije obozowisko. Powstaną tam również stylizowane stoiska handlowe, oferujące przybyłym wyroby regionalne i rękodzielnicze.

W trackie trwania Jarmarku wystąpią artyści „Piwnicy pod Baranami” z repertuarem inspirowanym specyficznym klimatem średniowiecza, Kielecki Teatr Tańca oraz Marcin Wyrostek – zwycięzca zeszłorocznej edycji programu „Mam Talent”.
 

Więcej informacji o „Mocy przed bitwą” można znaleźć na: www.swietokrzyskie.travel
 

Na wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorzy i partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Urząd Miasta Kielce, gminy Nowa Słupia i Bieliny, Ojcowie Oblaci, Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Wokół Łysej Góry”, Świętokrzyski Park Narodowy oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.