plane

Blog

test

Stowarzyszenie Delta wyróżnione

jurapark_logo

Ostrowieckie Stowarzyszenie Delta otrzymało główną nagrodę w plebiscycie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, przyznawaną przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Za najlepsze przedsięwzięcie turystyczne współfinansowane z Funduszy Europejskich w kategorii: miejsce przyjazne dzieciom uznany został JuraPark w Krasiejowie – najmłodszy z trzech parków, których pomysłodawcą i właścicielem jest Stowarzyszenie Delta.

Jesteśmy bardzo dumni z nagrody – mówi Monika Pękala, kierownik marketingu – JuraParki to obiekty turystyczne, w którym udało nam się połączyć zabawę z edukacją. Staramy się w interesujący i przystępny sposób prezentować wiedzę, będącą uzupełnieniem lekcji biologii czy geografii. Uczymy przez zabawę i bawimy ucząc.

Krasiejowski park, podobnie jak bałtowski i solecki, znajduje się na trasie Transeuropejskiego Dinoparku – ogólnoeuropejskiego projektu edukacyjnego obejmującego swym zasięgiem sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów. Został wybudowany na terenie pokopalnianego wyrobiska, skrywającego największe w Europie cmentarzysko zwierząt triasowych. Obecnie jest największym parkiem tematycznym w Europie. Na terenie 40 ha znajduje się ok. 250, stworzonych przez paleoartystów, modeli dinozaurów, ustawionych wzdłuż półtorakilometrowej ścieżki edukacyjnej.  Innymi atrakcjami są: Pawilon Paleontologiczny, Multimedialny Tunel Czasu i otwarte w maju Prehistoryczne Oceanarium, które przybliżają zwiedzającym świat sprzed milionów lat.

Projekt Stowarzyszenia Delta rywalizował w tej samej kategorii z Pacanowem – Europejską Stolicą Bajki oraz tarnogórskim projektem KOTEK.

——————-
Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich to konkurs organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć współfinansowanych z Funduszy Europejskich, które dotyczą rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji.