plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • sniadaniowa_klasa
  • Koszykarskie_Beskidy
test

Śniadaniowa Klasa wśród młodych koszykarek

Koszykarskie_Beskidy

Już w najbliższą niedzielę, 20 maja w Bielsku-Białej, podczas turnieju koszykówki dziewcząt do lat 20 –„Koszykarskie Beskidy 2012” – wszystkie uczestniczki będą mogły zjeść pożywne i zdrowe śniadanie. Akcja przygotowania śniadań dla 60 zawodniczek turnieju koszykarskiego jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu „Śniadaniowa Klasa – uczymy zasad prawidłowego odżywiania”.

„Koszykarskie Beskidy 2012” to przedsięwzięcie, które ma na celu wypromowanie młodych koszykarek szkół ponadgimnazjalnych w Śląskiej Lidze Koszykówki. Turniej ten będzie także inauguracyjnym występem o wejście do Śląskiej Ligii Koszykówki dla organizatora wydarzenia – Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czternastka” z Bielska- Białej.

Z troską o młode zawodniczki, które dopiero będą starać się o wejście do Śląskiej Ligii Koszykówki, tuż przed turniejem przygotujemy pożywne i zdrowe śniadanie – mówi Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa – uczymy zasad prawidłowego odżywiania” – Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, także  dla  młodych sportowców. Zapewnia lepsze samopoczucie i poprawia zdolność koncentracji, która jest tak ważna w grze zespołowej. Mamy nadzieję, że dzięki między innymi naszemu śniadaniu dziewczęta zagrają świetny mecz i dostaną się do Śląskiej Ligii Koszykówki, czego im serdecznie życzymy.

Akcja przygotowania śniadań dla zawodniczek turnieju koszykarskiego jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu „Śniadaniowa Klasa – uczymy zasad prawidłowego odżywiania”.

Już od trzech lat uczymy zasad prawidłowego odżywiania młodszych, jak i starszych Polaków – dodaje Małgorzata Sienkiewicz – W tym roku po raz pierwszy do naszych działań włączamy młodych sportowców. Już niedługo ruszy akcja objęcia opieką dietetyczną 10 wybranych klubów koszykówki dziewczęcej z Polski – „Śniadaniowa Drużyna”.

Turniej koszykówki dziewcząt „Koszykarskie Beskidy 2012” odbędzie się 20 maja, w hali BBOSIR przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej w godz. 9-13:00.

Film promujący to wydarzenie można obejrzeć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=t7depRyZQhc