plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

 • Couple and 3 children having breakfast
 • pyszne_sniadanie
test

Śniadanie się opłaca

Couple and 3 children having breakfast

Śniadanie można wycenić w złotówkach, zmierzyć czas jego przygotowania oraz policzyć kalorie, których dostarcza. Jednak jego realnej wartości nie można zmierzyć żadnym wskaźnikiem. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i właśnie dla tych, którzy chcą sobie i innym o tym przypomnieć ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”.

 

Śniadanie to podstawa każdego dnia: dodaje ono energii, zmniejsza ryzyko podatności na stres, poprawia nastrój i koncentrację, przyspiesza proces myślenia oraz pomaga utrzymać dobrą kondycję i stałą wagę. Jednak coraz więcej dorosłych rezygnuje z tego posiłku z powodu braku czasu, a rodzice zapominają o przygotowaniu drugiego śniadania dla dzieci do szkoły. Dlatego 17 września rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Śniadanie się opłaca” skierowanego do wszystkich dorosłych, którzy chcą udowodnić, że spożywanie śniadań jest opłacalne.

 Zadanie konkursowe polega na opowiedzeniu historii wraz ze zdjęciami, której motywem przewodnim jest hasło „Śniadanie się opłaca”.

 Pożywne i zdrowe śniadanie może wpłynąć na efektywność naszej pracy i  nastrój przez cały dzień. Unikanie śniadań może spowodować problemy zdrowotne, nadwagę oraz kłopoty z koncentracją
i pamięcią. Za pomocą konkursu „Śniadanie się opłaca” p
ragniemy przypomnieć Polakom, o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiu – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, organizator konkursu „Śniadanie się opłaca” – Dlatego zachęcamy dorosłych do dzielenia się
z nami historiami na temat wpływu śniadania na ich życie. Uczestnikom konkursu zostawiamy dowolność w formie: praca może być opowiadaniem, esejem, czy wierszem. Musi jednak spełniać funkcję edukacyjną oraz zawierać odpowiedź na pytanie dlaczego śniadanie się opłaca.

Konkurs składa się z dwóch, niezależnych od siebie etapów. W pierwszym (od 17 września  do 24 października 2012) spośród nadesłanych prac zostaną wybrane przez komisję 3 najlepsze. Na autorów wytypowanych prac, czekają atrakcyjne nagrody: sprzęt AGD firmy Candy:  lodówka, zmywarka i kuchenka mikrofalowa z dodatkową funkcją opiekacza i grilla.

W drugim etapie komisja wybierze spośród zgłoszeń 10 najciekawszych zdjęć (składowych prac konkursowych). Prace te zostaną zaprezentowane na stronie internetowej www.sniadaniowaklasa.pl w terminie od 5 listopada do 1 grudnia 2012roku, a Internauci wybiorą najlepsze według nich zdjęcie. Wybrana praca otrzyma Nagrodę Internautów: kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją grilla.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres mailem: sniadaniowaklasa@planetpr.pl do dnia 24 października 2012 r.

Z chęcią wezmę udział w konkursie, ponieważ śniadanie to miły początek dnia i dawka pozytywnej energii na wiele najbliższych godzin spędzonych poza domem – stwierdza Kasia z Krakowa – Promowanie dobrych nawyków i do tego możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród – dlaczego nie? Takim inicjatywom mówię zdecydowane tak.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://www.sniadaniowaklasa.pl/o-konkursie-%E2%80%9Esniadanie-sie-oplaca