plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • Dzis_Matura_Mobilna_2
  • Dzis_Matura_Mobilna_1
test

Smartfon przygotuje do matury

Dzis_Matura_Mobilna_1

Na Google Play pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja mobilna umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki.  Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo.

System Android według danych z 2011 cieszy się największą popularnością wśród właścicieli smartfonów na świecie. W usłudze Google Play (dawniej Android Market i Google Music) jest dostępnych kilkaset tysięcy darmowych aplikacji. Jednak dotąd nie opracowano aplikacji z pomocą której maturzyści mogą skutecznie przygotowywać się do egzaminu dojrzałości.

Obecnie niemal każdy uczeń ma już telefon komórkowy, coraz więcej z nich staje się także właścicielami smartfonów  wyposażonych w system Android. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przygotowanie mobilnej wersji naszej aplikacji Dziś Matura – oczywiście za darmo – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Dzięki niej każdy, gdziekolwiek i o każdej porze, będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności  matematyczne bez konieczności noszenia ze sobą stosu książek i innych materiałów – dodaje Tomczak.

Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności (np. na przestrzeni tygodnia), tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań. Wyniki, jeśli nie są zadowalające, można zresetować łącznie 3 razy.

Aplikacja jest pełni darmowa, by z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie telefonu z system Android. Następnie w wyszukiwarce usługi Google Play wystarczy wpisać: „Dziś Matura – Mobilna”. Jest ona również dostępna pod adresem: www.tinyurl.com/d8ddjow

Właściciele telefonów z innym systemem operacyjnym, mogą skorzystać z aplikacji Dziś Matura w portalu Facebook. Program jest dostępny na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl

Wszystkie zadania pochodzą z podręcznika „Testy maturalne. Matematyka” Wydawnictwa Aksjomat z Torunia.