plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

 • Dzis_Matura_Mobilna_2
 • Dzis_Matura_Mobilna_1
test

Smartfon przygotuje do matury

Dzis_Matura_Mobilna_1

Na Google Play pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja mobilna umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki.  Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo.

System Android według danych z 2011 cieszy się największą popularnością wśród właścicieli smartfonów na świecie. W usłudze Google Play (dawniej Android Market i Google Music) jest dostępnych kilkaset tysięcy darmowych aplikacji. Jednak dotąd nie opracowano aplikacji z pomocą której maturzyści mogą skutecznie przygotowywać się do egzaminu dojrzałości.

Obecnie niemal każdy uczeń ma już telefon komórkowy, coraz więcej z nich staje się także właścicielami smartfonów  wyposażonych w system Android. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przygotowanie mobilnej wersji naszej aplikacji Dziś Matura – oczywiście za darmo – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Dzięki niej każdy, gdziekolwiek i o każdej porze, będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności  matematyczne bez konieczności noszenia ze sobą stosu książek i innych materiałów – dodaje Tomczak.

Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności (np. na przestrzeni tygodnia), tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań. Wyniki, jeśli nie są zadowalające, można zresetować łącznie 3 razy.

Aplikacja jest pełni darmowa, by z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie telefonu z system Android. Następnie w wyszukiwarce usługi Google Play wystarczy wpisać: „Dziś Matura – Mobilna”. Jest ona również dostępna pod adresem: www.tinyurl.com/d8ddjow

Właściciele telefonów z innym systemem operacyjnym, mogą skorzystać z aplikacji Dziś Matura w portalu Facebook. Program jest dostępny na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl

Wszystkie zadania pochodzą z podręcznika „Testy maturalne. Matematyka” Wydawnictwa Aksjomat z Torunia.