plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Sierpniowe koncerty „Lato z Kulturą” w Bielsku-Białej

Występy Boney M., Marka Torzewskiego, zespołów Divertimento, Shanties i Grupy Furmana oraz wielki koncert pod batutą Zbigniewa Górnego z udziałem m.in. Krzysztofa Tyńca, Alicji Majewskiej, Hanny Śleszyńskiej i Majki Jeżowskiej to największe atrakcje wakacyjnych weekendowych koncertów, które pod wspólnym hasłem „Lato z Kulturą” odbywać się będą jeszcze do końca sierpnia w Bielsku-Białej.

– Jeszcze kilka lat temu byliśmy przekonani, że okres wakacji to czas urlopów oraz masowych wyjazdów Bielszczan w różne strony Polski i świata. Myśleliśmy, że koncerty organizowane w lipcu i sierpniu nie będą cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta oraz gości – wyjaśnia Władysław Szczotka, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem serii koncertów „Lato z Kulturą”.

– Dzisiaj już wiemy, że to nieprawda. Wielu Bielszczan wakacje spędza w miejscu zamieszkania, a organizowane koncerty na Rynku Starego Miasta czy w Parku Słowackiego, to dla tych osób często jedyna wakacyjna rozrywka. Uczestnicy koncertów zajmują miejsca na widowni z godzinnym wyprzedzeniem. Każdy koncert gromadzi 1500-3000 widzów. Większość koncertów kończą owacje na stojąco i liczne bisy. Po koncertach widzowie osobiście dziękują za wspaniałą rozrywkę Prezydentowi miasta, panu Jackowi Krywultowi, inicjatorowi cyklu „Lata z Kulturą”. Wielu mieszkańców naszego miasta, uczestników koncertów letnich, wielokrotnie podkreślało, że nie wyobraża sobie, żeby w przyszłym roku nie było koncertów w ramach tego projektu – podkreśla Władysław Szczotka.

Organizatorem wszystkich wydarzeń jest Bielskie Centrum Kultury, a sfinansowane one zostały z budżetu miasta. Koncerty pod hasłem „Lato z Kulturą” odbywają się przez całe wakacje w każdą sobotę i niedzielę wieczorem. 13 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w Parku Słowackiego wystąpi Kwintet Divertimento. W programie oprócz muzyki klasycznej znajdą się także tango i jazz. Z kolei w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 18.00 na Rynku Starego Miasta pojawi się zespół Boney M. W programie największe hity jednego z najważniejszych zespołów lat 70.

20 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w Parku Słowackiego na scenie pojawi się Marek Torzewski. Ten znany na całym świecie artysta operowy z towarzyszeniem własnego zespołu muzycznego wykona światowe przeboje muzyki popularnej. Dzień później, w niedzielę 21 sierpnia o godz. 16.30 na Rynku wystąpią zespoły Shanties, które wykonają m.in. szanty i piosenki żeglarskie.

Dwa ostatnie wakacyjne koncerty odbędą się 27 i 28 sierpnia. W sobotę 27 sierpnia o godz. 18.00 w Parku Słowackiego wystąpi Grupa Furmana. Ten bielski zespół zeprezentuje się m.in. w repertuarze country. Tegoroczne wakacje zwieńczy wielki koncert pożegnalny, który odbędzie się 28 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00 na Placu ATH. Show zatytułowany „A nam jest szkoda lata” został przygotowany przez Zbigniewa Górnego. Z towarzyszeniem jego orkiestry na scenie pojawią się m.in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta, Majka Jeżowska, Alicja Majewska, Anna Guzik, Krzysztof Piasecki oraz Kabaret Rak.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.