plane

Blog

test

Sensacja w Matma mnie kręci

Logo_Matma_Mnie_Kreci

15 listopada ruszyło głosowanie na najlepsze filmy IV  edycji konkursu „Matma mnie kręci”. Najlepsze produkcje, które przejdą do ścisłego finału wybiorą internauci, ich głosy będą liczone według unikalnego algorytmu.

 Sensacja, dramat, sience fiction czy komedia, to tylko niektóre z gatunków filmowych, które z matematyką połączyli młodzi twórcy. Podobnie jak w poprzednich trzech edycjach, tak i w tej nie zabrakło ciekawych scenariuszy i pomysłów realizatorskich, które pokazują, że matma nadal kręci młodych ludzi w Polsce. Potwierdzeniem tego jest liczba wyświetleń przesłanych filmów na kanale konkursu w serwisie You Tube, która obecnie sięga ponad milion.

 Głosy internautów, będą liczone według unikalnego algorytmu, który został opracowany specjalnie na potrzeby konkursu.

 Wszystkich twórców zachęcamy do promowania swoich materiałów  w sieci, ponieważ zwiększa to szanse na przejście do ścisłego finału, w którym znajdzie się 15 najlepszych filmów – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, twórca algorytmu i pomysłodawca konkursu. Jednocześnie chcąc docenić zaangażowanie uczestników i jakość prac, opracowaliśmy innowacyjny algorytm W((2P+20)/(N+20))^3, który uwzględnia nie tylko popularność materiału, ale także jego wartość artystyczną. Szczegółowe informacje o tym jak powstawał algorytm, można znaleźć na stronie www.kalkulatory.pl – dodaje Tomczak.

 Spośród najlepszych filmów, które znajdą się w finale, jury wybierze tegorocznego zwycięzcę „Matma mnie kręci”, który otrzyma nagrodę w postaci 10 tys. złotych.

 Głosowanie trwa do 14 grudnia na specjalnym kanale konkursu, który znajduje się pod adresem: www.youtube.com/Kalkulatory