plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Sabat oczarował po raz drugi

- Kolejny sukces Sabatu Czarownic dowodzi, że koncert ten może stać się wiodącą imprezą, na stałe wpisaną do kalendarza imprez w Polsce. Ogromne zainteresowanie wydarzeniem potwierdza, że jest ono marką samą w sobie – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, Dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego – Niezwykła sceneria, niesamowita scenografia, kostiumy, aranżacje, wspaniali wykonawcy to wyróżniki Sabatu Czarownic, który niewątpliwie będzie znakiem rozpoznawczym naszego regionu.

W świat czarów i magii wprowadzili widzów Anna Popek i Andrzej Grabowski. W wir tańca już na początku porwała publiczność Halina Mlynkova z cieszyńskim chórem ”Bitwy na Głosy”. Wspólnie wykonali utwór Shakiry Waka Waka. Gorącą atmosferę podtrzymały Natalia Kukulska i Tatiana Okupnik. Na koniec pierwszej części koncertu urok na zgromadzonych rzuciła Doda, pokazując niezwykle drapieżne oblicze.

Drugą część widowiska rozpoczęła Justyna Steczkowska. Opętana piekielnymi mocami roztrzaskała skrzypce, na których wcześniej grała. Nadprzyrodzone siły tkwiły również w wokaliście zespołu Manchester, który wykonując utwór „Livin on a prayer” (Bon Jovi) wzniósł się w powietrze i sypiąc iskrami przefrunął nad sceną. Następnie ustąpił miejsca Kalinie Kasprzak i Marcinowi Maliszewskiemu, którzy brawurowo wykonali miłosny dialog z musicalu Taniec Wampirów.

Czary i magia w niezwykłej sile skumulowały się w kieleckiej Kadzielni pod koniec koncertu, kiedy na scenie stanęła Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Publiczność zaśpiewała znane hity razem z artystką, unoszącą się nad estradą na specjalnej platformie i pożegnała ją owacją nastająco.

Koncert okazał się także telewizyjnym sukcesem. Gromadząc przed telewizorami blisko 3 mln osób (dane na podst. badań oglądalności AGB) pobił ubiegłoroczny rekord oglądalności prawie o połowę (pierwszą edycję oglądało niecałe 2,2 mln osób). Obok filmu o przygodach Jamesa Bonda Sabat był najchętniej oglądaną pozycją sobotniego wieczoru.

Sabat Czarownic 2 poprzedziła zakrojona na szeroką skalę promocja. Skupiała się jednak nie tylko na samym koncercie ale także na Regionie Świętokrzyskim – na jego legendach i atrakcjach. W ramach promocji w telewizyjnej Dwójce emitowano spoty zachęcające do oglądania koncertu oraz felietony telewizyjne pokazujące najpiękniejsze zakątki regionu. Szerokie nagłośnienie wspierało także Radio Zet (spoty promocyjne i zapowiedzi wydarzenia) i portal WP.pl (bannery reklamowe), a także intensywna współpraca z innymi mediami.
 

Więcej informacji – www.sabatczarownic.pl i www.swietokrzyskie.travel