plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Sabat Czarownic znów w Świętokrzyskiem

  Województwo Świętokrzyskie tradycyjnie związane jest magią i tajemnicą – tutejsze góry upatrzyły sobie czarownice organizując na Łysej Górze coroczne sabaty. Jak głosi legenda te nocne spotkania upływały nie tylko na ucztach i tańcu. W czasie sabatu czarownice doskonaliły swoje magiczne rzemiosło, obmyślały nowe czary i sporządzały tajemnicze mikstury, a z Łysej Góry „wyganiało” je dopiero pianie koguta.

Tradycję sięgającą kilkaset lat wstecz postanowiono reaktywować. 4 września w Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się Sabat Czarownic we współczesnej, choć równie magicznej jak oryginał formie. Jak zapowiada Małgorzata Wilk-Grzywna z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Sabat uświetni cała plejada gwiazd polskiej sceny rozrywkowej. Czarującym artystkom – Edycie Górniak, Ewie Farnie, Marinie i Patrycji Markowskiej spróbują rzucić wyzwanie „rogate dusze” w męskim wydaniu. Usłyszymy więc m.in. Piotra Kupichę, Maćka Maleńczuka i Janusza Radka.

Zaproszeni muzycy zaczarują publiczność swoimi najpopularniejszymi przebojami oraz hitami z repertuaru Micheala Jacksona, Rolling Stones czy Tiny Turner. O dodatkowe emocje zadbają kabarety „Limo” i „Weźrzesz” oraz najlepsze polskie formacje taneczne. Organizatorzy zadbali o prawdziwie magiczną scenografię koncertu – występom towarzyszyć będą inscenizacje taneczno-multimedialne oraz pokazy świetlne i pirotechniczne.

Równocześnie, na głównym deptaku miasta (ul. Sienkiewicza) od rana będzie odbywał się czarodziejski jarmark, na którym odwiedzający zdobędą magiczne rekwizyty, przyrządzą mieszanki ziół o cudownych właściwościach, a razem z Andrzejem Sapkowskim skosztują potraw z „diabelskiego kotła”.

Ci, którym nie uda się przybyć na Kadzielnię, będą mogli obejrzeć relację z koncertu na żywo, na antenie TVP 2, od godz. 20.10. Transmisję poprzedzi emisja reportaży i filmów o najpiękniejszych miejscach województwa świętokrzyskiego, o których opowiedzą znani mieszkańcy i miłośnicy regionu. Koncert na Kadzielni jest bezpłatny. Widowisko finansuje Regionalna Organizacja Turystyczna w ramach kampanii promocyjnej województwa świętokrzyskiego.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz regionu można znaleźć na www.swietokrzyskie.traveloraz www.krainaczarownic.pl