plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Sabat Czarownic – Świętokrzyskie oczarowało Polskę!

- To było spektakularne widowisko plenerowe w prawdziwie magicznej oprawie, jakiego Polska jeszcze nie widziała. Dwugodzinne świętokrzyskie show ze specjalną scenografią, wizualizacjami, kostiumami i choreografią zaczarowało Polskę! – mówił po koncercie Jacek Kowalczyk, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, która finansowała całe przedsięwzięcie w ramach kampanii promocyjnej regionu.

Zgodnie z założeniem reżysera koncertu Leszka Kumańskiego, Amfiteatr wypełniały dźwięki muzyki iście czarującej, tajemniczej, a także nieco niepokojącej. Koncert gwiazd rozpoczął występ Edyty Górniak. Jej wykonanie utworu „To nie ja” sprawiło, że publiczność wstała z miejsc i nagrodziła artystkę gromkimi brawami. Następnie na scenie pojawiła się Justyna Steczkowska. Przygotowana przez piosenkarkę drapieżna, nieco „diabelska” aranżacja dobrze znanej „Dziewczyny Szamana” potwierdziła, że nieprzypadkowo Steczkowska uważana jest za piosenkarkę o jednej z najbardziej niesamowitych skal głosu.

Młodszą część publiczności porwała Marina i kończący Sabat występ zespołu Feel. Ewa Farna zaśpiewała hit zespołu AC/DC „Higway to Hell”, a kielecki Ambulans utwór „Thriller” Michaela Jacksona. Niezapomniany był także duet Justyny Steczkowskiej i Janusza Radka, którzy wykonali utwór z musicalu „Upiór w Operze”. Na scenach odrestaurowanej Kadzielni swoje utwory oraz znane covery zaprezentowali także: Blue Cafe i Dominika Gawęda, Maciej Maleńczuk oraz Patrycja Markowska. Między występami o dobre samopoczucie zgromadzonych oprócz prowadzących dbali również: kabaret Weźrzesz, Limo oraz Krzysztof Piasecki i Katarzyna Piasecka.

- Było dokładnie tak, jak sobie to widowisko wyobrażaliśmy! – „na gorąco” komentowała Małgorzata Wilk-Grzywna, Dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. – Fantastyczna publiczność, która dopisała i świetnie uzupełniała to, co działo się na scenie, zachwycający spektakl, największe gwiazdy, a to wszystko w tym niezwykłym miejscu – w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia, w czarującym Świętokrzyskim!

Warto wspomnieć, że czary i magia kumulowały się w miniony weekend nie tylko na Kadzielni, ale także na jarmarku „Magiczna Sienkiewka”. Wszyscy, którzy zjawili się na kieleckim deptaku, z zachwytem wypowiadali się o smaku czarodziejskich potraw: anielskich serach, zupach z czarta czy pierogach z kotła Czarownicy. Trudno było także przejść obojętnie obok straganów z ceramiką, maskami peruwiańskimi, biżuterią artystyczną, wyrobami z wikliny czy ze szkłem artystycznym. Wielu gości brało udział w przygotowanych konkursach, m.in. na magiczną potrawę czy najbardziej czarujące miejsca Ziemi Świętokrzyskiej.

Szersza relacja na: www.sabatczarownic.pl i www.swietokrzyskie.travel

Zdjęcia: M. Janyst