plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Rynki inwestują w zdrowie

Dobre samopoczucie wpływa na efektywność w pracy, relacje międzyludzkie oraz podejmowane decyzje. Aby odnosić sukcesy, organizm musi być wypoczęty i zrelaksowany. Duże międzynarodowe korporacje już o tym wiedzą. – To będzie właśnie jedna z najważniejszych wartości dodanych w przyszłym, nowym systemie zatrudniania – twierdzi Zuzanna Skalska, Trendwatcher, VanBerlo Design, Holandia – Wiele międzynarodowych pism biznesowych już spekuluje, że nowy system będzie polegał na wolnym rynku ekspertów połączonych siecią (sieciowe społeczeństwo) i właśnie nasze zdrowie bedzie decydowało o tym, czy możemy być przyjęci do danej pracy. Projekty będą bowiem prowadzone w systemie 24 godziny na 7 dni w tygodniu, co w praktyce oznacza całkowitą rezygnację z weekendów, świat, urodzin, itp.

Taka tendencja sprawi, że będziemy zmuszeni do inwestycji w relaks. – I to w różnych obszarach naszego życia – mówi Zuzanna Skalska. – Już teraz połączenie łazienki i sypialni w tzw. Wellness Room nie jest już tylko „dezignerskim” marzeniem z magazynów wnętrz, lecz czymś co powoli staje się rzeczywistością. Te rozwiązania to efekt zmiany świadomości. Rośnie bowiem zrozumienie i uznanie dla działań z obszaru profilaktyki, które w przyszłości wymuszą zmiany na całym systemie opieki zdrowotnej. Fundusze zdrowotne nie będą miały za zadanie inwestować w leczenie, lecz zapobiegać chorobom, a to oznacza że całą odpowiedzialność za nasze zdrowie, musimy wziąć na siebie – dodaje Skalska.

Idąc tym tokiem rozumowania, rynek otworzył przed nami możliwości szybkiej regeneracji, do których należą m.in. centra SPA. I choć to wciąż jeszcze miejsca bardzo ekskluzywne, światowe trendy jasno pokazują, że takie przybytki szybko przestaną być czymś luksusowym, lecz staną się koniecznością wpisaną w nasz dzień powszedni tj. za czasów rzymskich. Póki co, wybór jest jednak na tyle szeroki, że wszystko zależy od zasobności portfela. Może zatem zamiast pobytu w SPA lepiej wybrać sanatorium? – To typowe myślenie na skróty. Wybiorę sanatorium, bo tanio – mówi Jagoda Kowalska, kierownik SPA Malinowe Hotele. – Wyższość ośrodków SPA polega na ich nowoczesnym wyposażeniu i możliwości wyboru terminu wyjazdu. To alternatywa dla ludzi młodszych. Prócz specjalistycznej opieki medycznej, mają też pewność, że w czasie wolnym nie będą się nudzić, dzięki wielości przygotowanych dla nich atrakcji.

Trendwatcher Zuzanna Skalska w swoim uzasadnieniu prozdrowotnych trendów idzie o krok dalej – Proszę pamiętać, iż w przyszłości rozwój medycyny doprowadzi do tzw. terapii genowych jeszcze w łonie matki, aby wykluczyć wszystkie znane choroby genetyczne. Jako wolni od ciężaru genów, będziemy zmuszeni do dbania o zdrowie bo system zdrowotny w takiej formie jak dziś, nie będzie już istniał w przyszłości. Warto zatem inwestować w dobre samopoczucie i w zdrowie. W przyszłości może się bowiem okazać, że brak dobrej formy będzie czynnikiem o wiele bardziej rzutującym na nasze życie, niż nam się aktualnie wydaje.
 

 

Więcej informacji na: www.malinowehotele.pl

Malinowe Hotele**** Medical SPA – to hotele zlokalizowane w malowniczych miejscowościach uzdrowiskowych. O ich wyjątkowości świadczy wykorzystywane do zabiegów naturalne tworzywo lecznicze – woda siarczkowa pochodząca ze źródła „Malina”. Nowoczesne i eleganckie Hotele wyposażone w profesjonalne Centra Rehabilitacji; SPA & Wellness oferują szeroki wachlarz zabiegów leczniczych, kosmetycznych i pielęgnacyjnych.