plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Ruszają poszukiwania Polskiego Uśmiechu

Pierwszego października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Jednocześnie jest to termin rozpoczęcia ogólnopolskiej akcji „Polski Uśmiech musi mieć Polski Okrzyk”. Celem zabawy jest wybranie słowa, które z powodzeniem przylgnie do ust Polaków, stając się rodzimym odpowiednikiem najpopularniejszego, zdjęciowego okrzyku, jakim jest „cheese”.

- Wiele razy kiedy robiono mi zdjęcia zastanawiałem się, jakby tu zamienić ten już nieco przeterminowany ser na coś bardziej polskiego. Kiedy dowiedziałem się o inicjatywie doszedłem do wniosku, że taka pozytywnie patriotyczna zabawa ma szanse z powodzeniem zredukować w nas negatywne emocje – komentuje swój udział w akcji Tomasz Olbratowski, felietonista, satyryk, jeden z najpopularniejszych głosów radiowych w kraju.

Akcja „Polski Uśmiech musi mieć Polski Okrzyk” jest w całości prowadzona na Facebooku. Ci, którzy zechcą się włączyć w poszukiwania polskiego odpowiednika słowa „cheese”, mogą zamieszczać zdjęcia wraz z proponowanym słowem na specjalnie przygotowanej stronie, która dostępna jest pod adresem: www.facebook.com/PolskiUsmiech.

Zakończenie zabawy i ogłoszenie „tego” jedynego słowa planowane jest na koniec października 2010 r.