plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Rosną szanse na Bazę Marsjańską w Toruniu

Przed UM Torunia i MSP pojawiły się nowe perspektywy współpracy na rzecz budowy Bazy Marsjańskiej. „Działania zespołu projektowego, który powstał w toku prowadzonych rozmów będą polegały nie tylko na analizie potencjalnych terenów pod budowę obiektu. Należy do nich również ocena różnych koncepcji projektu samej Bazy jaki zostanie zrealizowany ” – mówi Jacek Olkowski, szef projektu Analogu Bazy Marsjańskiej.

Kompleks, w sprawie którego toczą się rozmowy byłby trzecim tego typu obiektem na świecie, a pierwszym w Europie. Pozostałe znajdują się na pustyni w Utah w Stanach Zjednoczonych oraz na arktycznej wyspie Devon. Polski ośrodek, będzie przeznaczony zarówno do celów naukowych jak i turystycznych.

Budowa Bazy Marsjańskiej oraz inne działania podejmowane przez polski oddział stowarzyszenia, zdobyły międzynarodowe poparcie ze strony Mars Society. Członkowie pozostałych oddziałów z Europy i Stanów Zjednoczonych, już zgłosili chęć przybycia na X Europejską Konwencję MS, która odbędzie się jesienią w Polsce.

„W zakresie przeprowadzanych projektów MSP współpracuje również polskimi uczelniami, do których należą m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Warszawska, Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie” – dodaje Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska.