plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Roboty medyczne na Woodstock

Organizatorzy dużych imprez masowych muszą być przygotowani na najróżniejsze sytuacje, powinni zapewnić bezpieczeństwo i zadbać o nowoczesny sprzęt ratujący życie. W tym roku, zabezpieczeniem uczestników imprezy zajęła się Grupa Nowy Szpital wspólnie z władzami miasta Kostrzyna nad Odrą oraz służbami i instytucjami współpracującymi. Patrolom medycznym pomogą specjalistyczne zestawy Lifepak15 oraz roboty medyczne Lucas2. Automatyzacja obsługi medycznej pozwala zaoszczędzić cenne minuty w sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie.
Grupa Nowy Szpital będzie zabezpieczać Przystanek Woodstock w dużo szerszym zakresie niż było to dotychczas. Podczas trzech poprzednich edycji zabezpieczenie organizowane przez Nowy Szpital ograniczało się do terenu miasta, wody oraz zwiększonej obsady w szpitalu. W tym roku przejmujemy całkowicie zabezpieczenie medyczne imprezy, również na polu festiwalu – mówi dr Sybilla Ufnal-Brzozowska, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Nakle i Szubinie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą zespoły ratownictwa wodnego wspólnie z ratownikami medycznymi, powstaną punkty-patrole medyczne – dodaje.
W szpitalu Nowym w Kostrzynie oraz karetkach, znajdować się będą zestawy Lifepak15 i Lucas2. To nowoczesne urządzenia przeznaczone przede wszystkim do ratowania życia, ale także do diagnostyki. Lifepak może być także użyty do pomiaru parametrów pacjenta w zakresie EKG, nieinwazyjnego ciśnienia krwi (NIBP), saturacji (SpO2), kapnometrii (EtCO2) czy temperatury, natomiast Lucas służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia – wyjaśnia Mieszko Skoczylas z Physio-Control, działu firmy Medtronic.
Organizatorzy XVII Przystanku Woodstock oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo starają się podejść wszechstronnie do tematu bezpieczeństwa uczestników imprezy.
Na stronie http://www.wosp.org.pl/woodstock/medyczne_faq dostępny jest szereg informacji na temat nie tylko punktów medycznych, ale także zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.