plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Ratownicy z Nakła i Szubina zwycięzcami

Zespoły ratownicze były oceniane w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Do najtrudniejszych należały te, w których było wielu poszkodowanych. Zespół w takiej sytuacji musi się podzielić, aby pomóc jak największej grupie osób. Nieoceniona wtedy jest pomoc profesjonalnego sprzętu medycznego.

Jedno z zadań dotyczyło udzielenia pomocy grupie żołnierzy, którzy ulegli wypadkowi samochodowemu. „W zadaniu wykorzystaliśmy najnowszy sprzęt, defibrylator-monitor Lifepak 15, dzięki któremu mogliśmy monitorować stan dwóch poszkodowanych jednocześnie, w tym czasie pozostali ratownicy mogli skupić się na innych działaniach ratunkowych” – podkreśla Sybilla Brzozowska, Kierownik Stacji Ratownictwa Medycznego w Nakle.

Ratownicy Nowego Szpitala w Nakle i Szubini musieli przeprowadzić również akcję ratunkową dziecka z urazem głowy. „W przypadku pomocy małym dzieciom należy działać z wysoką ostrożnością. Podczas akcji reanimacyjnej dziecko było podłączone do Lifepaka, aby stale śledzić jego stan zdrowia i nie dopuścić do jego pogorszenia” – komentuje Sybilla Brzozowska, Kierownik Stacji Ratownictwa Medycznego w Nakle.

Celem zawodów jest podnoszenie umiejętności reagowania ratowników w codziennych akcjach ratunkowych. Aby zespół ratowniczy sprawnie i skutecznie niósł pomoc osobom poszkodowanym w niemal każdych, nawet najcięższych warunkach, konieczne jest sprawne zarządzanie i koordynacja działań.