plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Ratownicy wybrali system Lucas

 

Organizacji I Mistrzostw Europy w Ratownictwie Medycznym towarzyszyła idea promocji ratownictwa medycznego i dobrych praktyk oraz wymiany doświadczeń między ratownikami. W Mistrzostwach wzięło udział 40 zespołów ratowników z krajów europejskich oraz gościnnie zaproszone zespoły spoza Europy. Ratownicy rywalizowali między sobą w konkurencjach medycznych oraz sprawnościowych, które rozgrywane były na terenie miasta – również w warunkach nocnych.

Elementem Mistrzostw była również Wystawa Sprzętu Medycznego, podczas której uczestnicy zawodów wyłonili zwycięzców w kategoriach: sprzęt medyczny, odzież medyczna oraz ambulans ratunkowy. Za najlepszy sprzęt medyczny lekarze i ratownicy uznali urządzenie do kompresji klatki piersiowej Lucas, dystrybuowane w Polsce przez firmę Physio-Control.

„W przypadku ratowania życia ludzkiego liczą się sekundy” – wyjaśnia komandor Mistrzostw Magdalena Zakrzewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. „Nie można sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd. Dlatego ratownicy korzystają z pomocy urządzeń, które pozwalają na pełną koncentrację na czynnościach związanych z ratowaniem pacjenta. Urządzenia takie jak Lucas, pełnią wówczas rolę dodatkowej pary rąk.”

Lucas jest w pełni automatycznym urządzeniem, służącym do kompresji klatki piersiowej, czyli masażu serca, w przypadku wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Gwarantuje to zachowanie właściwego tempa, głębokości i pełne zwolnienie ucisku. Ponadto, uciski wykonywane są zgodnie z wytycznymi ERC (Europejska Rada Resuscytacji).

„Niezawodność, wydajność oraz precyzję urządzenia docenia coraz więcej ratowników oraz lekarzy” – mówi Mieszko Skoczylas z firmy Physio-Control. „Lucas zapewnia stały i prawidłowy rytm oraz głębokość uciśnięć. Taka precyzja jest wręcz niemożliwa w przypadku ludzkich rąk, które po kilkuminutowej resuscytacji słabną. Dzięki swoim możliwościom, Lucas umożliwia ratownikom pełną koncentrację na pacjencie i czynnościach, jak podawanie leków, defibrylacja czy wentylacja.”

Urządzenie gwarantuje także pełną mobilność. Może być zasilane z różnych źródeł: elektrycznego gniazda ściennego, zasilającego gniazda samochodowego lub – co ważne – także z baterii.