plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Racibórz dołącza do Sieci Życia na Śląsku

„System LIFENET umożliwia transmisję zapisu EKG z domu pacjenta do naszego ośrodka kardiologii, gdzie specjaliści kardiolodzy oceniają zapis decydując o przyjęciu pacjenta na oddział kardiologii do leczenia inwazyjnego” – mówi Roman Gnot, Prezes Raciborskiego Centrum Medycznego. „Całą filozofią i jednocześnie zaletą systemu jest skrócenie czasu od wystąpienia bólu wieńcowego do interwencji kardiologa inwazyjnego co przedkłada się na rokowanie pacjenta, a często wręcz ratuje życie” – podkreśla.

Wykonanie EKG w karetce i przesłanie wyników do lekarza dyżurującego trwa zaledwie kilka minut, a pozwala na szybką reakcję ratowników medycznych i lekarzy. Ratownicy mogą już na tym etapie podać odpowiednie leki, a równocześnie chory może być bezpośrednio przetransportowany do ośrodka specjalistycznego, z pominięciem wykonywania dodatkowych badań w szpitalu rejonowym.

„W skład systemu LIFENET wchodzi defibrylator LIFEPAK wyposażony w moduły do teletransmisji danych. Dane odbiera MSO (Medyczna Stacja Odbiorcza), czyli specjalny komputer znajdujący się w pracowni hemodynamiki, z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym odbiór i archiwizację danych.” – mówi Marek Kordasiewicz, z z Physio-Control, działu Medtronic Poland.

System telemedycyny LIFENET działa już prawie w całym kraju. W trybie całodobowym pracuje ponad 50 MSO, a transmitować do nich mogą defibrylatory z ponad 41% z karetek zakontraktowanych przez NFZ oraz z ponad 80 SOR-ów. Polska plasuje się w ścisłej światowej czołówce pod względem wykorzystania telemedycyny w ochronie zdrowia.

 

O firmie Physio-Control

Physio-Control, Dział Medtronic Poland jest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS™ oraz dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET®). Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia.