plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Questing turystycznym hitem Bałtowa

Ta liczba przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – cieszy się z sukcesu Edyta Lenart, koordynatorka Klubu Net Junior Bałt, który opiekuje się questem w Żydowskim Jarze. Tym bardziej, że pogoda nas nie rozpieszczała. Hasłem przewodnim na szlaku w miniony majowy weekend stało się: Marzniemy, ale questujemy – śmieje się i dodaje, że Majówka, choć w prawie zimowej aurze, wniosła wiele pozytywnych, ciepłych emocji, stając się tym samym niezapomnianym przeżyciem.

 
Nic dziwnego. Goście, gdy tylko weszli do Żydowskiego Jaru, nie mogli oprzeć się jego malowniczej scenerii. Pomiędzy lessowymi skałami poprowadzony został szlak, który wraz z zaznaczonymi na mapie wskazówkami w formie zagadek, doprowadził uczestników wyprawy do skarbu – skrzyneczki z pieczątką, poświadczającej rozwiązanie 40-minutowego questu. 
 
Początkowo sceptycznie byliśmy nastawieni do obcobrzmiącego questu. Do wzięcia udziału w zabawie przekonali nas jednak nasi synowie – 8-letni Kacper i 6-letni Filip – mówi Anna z Warszawy. I całe szczęście, bo to świetny sposób na poznanie kultury czy zabytków, nie tylko tu w Bałtowie, ale w praktycznie każdym mieście. Uważam, że questing szybko zrobi się bardzo popularny – dodaje. Rzeczywiście, rosnące zainteresowanie questingiem doprowadziło do powstania portalu questing.pl, będącego kompendium wiedzy o tej formie spędzania wolnego czasu.
 
Quest w Żydowskim Jarze, to dopiero początek. W Bałtowie powstaje kolejnych 20, które będą dziełem mieszkańców Bałtowa – właścicieli gospodarstw agroturystycznych i młodzieży zrzeszonej w Klubie ‘Bałtek’, uczestników projektu ‘Bałtów polską stolicą questingu’. Już wkrótce, dzięki questom, turyści, którzy zawitają do Bałtowa poznają historię rodu Druckich – Lubeckich czy dzieje wioski neolitycznej oraz wiele innych ciekawostek związanych z tą częścią Gór Świętokrzyskich. – mówi Łukasz Wilczyński z Planet PR, trener questingu. I dodaje, że questing oprócz funkcji poznawczych, ma jeszcze dodatkowy wymiar – rozwija więzi rodzinne. 
 
Projekt „Bałtów – polską stolicą QUESTINGU” współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2010.