plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Przyzwyczajenia zdrowotne Internautów

Nawyki Internautów i przekonania o ich słuszności bada portal Zdronet.pl za pomocą systemu specjalnie przygotowanych ankiet. Użytkownicy portalu odpowiadają na pytania z różnego zakresu – żywienia, aktywności, badań, uzależnień. Najpopularniejszą ankietą okazała się kwestia kawy – czy powinno się ją pić z mlekiem, czy też bez. W ankiecie wzięło już udział kilkaset osób – wielbicieli białej „małej czarnej” jest znacznie więcej. Czy jednak słusznie? Po wyborze swojej odpowiedzi można przeczytać tekst opracowany przez ekspertów, wyjaśniający medyczną opinię na dany temat. Dzięki temu użytkownik może się przekonać zarówno o popularności, jak i o słuszności swojego wyboru, a także (w razie potrzeby) wdrożyć odpowiednie zmiany.

Wśród chętnie wybieranych ankiet znalazły się także takie jak kwestia smażenia na oleju, bądź na smalcu, zamrażanie i rozmrażanie żywności, także suplementy diety kontra naturalne źródła witamin, a także uzależnienie od komputera.

Nawyki zdrowotne są często uzależnione od wielu czynników – przyzwyczajeń wyniesionych z domu rodzinnego, przekonania płynącego z mediów, bądź informacji przekazywanych przez znajomych – tłumaczy Milena Pietrzykowska ze Zdronet.pl. – Tymczasem wiele „prawd” należy rozpatrywać w kontekście określonej sytuacji (jak choćby długie smażenie na oliwie, która w wysokiej temperaturze uwalnia szkodliwe wolne rodniki). Dlatego ważna jest pełna wiedza, aby nasze przyzwyczajenia rzeczywiście sprzyjały zdrowiu.

W przypadku ankiet dotyczących uzależnień lub poziomu emocji takich jak lęk, opisowi medycznemu towarzyszą pytania precyzujące, co pozwalające na pełniejszy obraz sytuacji przekazywany czytelnikowi.

O marce Zdronet.pl

Marka ZdroNet.pl należy do krakowskiej firmy Emedico Sp. z o.o.
Celem portalu ZdroNet.pl jest kompleksowe dostarczanie informacji i  pomaganie użytkownikom w podejmowaniu właściwych decyzji zdrowotnych. Baza wiedzy w  postaci artykułów i odpowiedzi na pytania jest przygotowana w  sposób przystępny dla osób nie związanych z zawodami medycznymi i stanowi obecnie
największe polskie internetowe kompendium na temat zdrowia.
Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, pod nadzorem PARP.
Więcej na www.ZdroNet.pl