plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Pralka ochroni łazienkę przed zalaniem


Stop wyciekom

Na rynku dostępne są pralki i zmywarki z system Aqua Stop. Jest to podwójne zabezpieczenie węża dopływowego. Jeśli zostanie on uszkodzony, wyciekająca woda zatrzymywana jest przez specjalną osłonę zewnętrzną. Jednocześnie uruchamia się automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody bezpośrednio przy kranie.

W niektórych zmywarkach montowane są bardziej zaawansowane systemy wykrywające nieszczelność. W przypadku wycieku, woda dostaje się na specjalnie ukształtowaną podłogę zmywarki. Jest tam zamontowany odpowiedni czujnik, który powoduje zamknięcie zaworu zasilającego i sygnalizuje problem za pomocą diod lub na wyświetlaczu.

W nowoczesnych pralkach i zmywarkach stosowane jest także zabezpieczenie przed przepełnieniem. Zadziała ono w przypadku awarii czujnika poboru wody. W takiej sytuacji chroni przed nadmiernym, niekontrolowanym poborem wody przez pralkę. Jeśli jej ilość będzie zbyt duża, automatycznie załączy się pompa wylewająca, a awaria zostanie zasygnalizowana przez urządzenie.

Zabezpieczenie przed roztargnieniem
Specjalne zabezpieczenia chronią nas nie tylko w wypadku awarii urządzeń, ale także wtedy, gdy niestarannie zamkniemy drzwiczki lub niedokładnie dokręcimy filtr w pralce. -„Jeśli nastawiając pranie przez przypadek nie domkniemy drzwiczek, pralka nie zacznie działać mimo włączonego przycisku „start”. Innym przydatnym zabezpieczeniem jest kontrola czasu pobierania wody. Gdy w wyznaczonym czasie pralka nie osiągnie właściwego poziomu wody, zawór dopływowy zostaje automatycznie zamknięty, a problem zostaje zasygnalizowany za pomocą diod lub wyświetlacza. Aby poskromić ciekawość dzieci i zapobiec zalaniu łazienki, stosowana jest blokada, uniemożliwiająca otwarcie drzwi pralki podczas pracy urządzenia” – mówi Paweł Pierściński, przedstawiciel firmy Candy Polska, producenta urządzeń AGD.

Przydatnym i wygodnym rozwiązaniem spotykanym w pralkach marki Candy i Hoover jest obniżenie zespołu piorącego, przy jednoczesnym podwyższeniu drzwiczek. Poziom wody w napełnionej pralce znajduje się ok. 1 cm poniżej okna wsadowego. Dzięki temu nawet gdyby nie zadziałała blokada, woda nie wyleje się przez otwarte drzwiczki. Można także w dowolnym momencie cyklu prania, po uprzednim wyłączeniu urządzenia, dołożyć dodatkowe, np. mniej zabrudzone ubrania.

Dzięki zabezpieczeniom przed wyciekiem wody dostępnym w nowoczesnych pralkach i zmywarkach, można swobodnie korzystać z możliwości zaprogramowania urządzenia tak, by włączyło się pod naszą nieobecność. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż po powrocie będą czekać na nas już wyprane ubrania i czyste naczynia. Nie musimy się także martwić, czy aby pozostawiona bez nadzoru pralka nie zaleje mieszkania. Nowoczesne urządzenia kontrolują się same, a w razie wykrytego wycieku wody, systemy zabezpieczeń zareagują natychmiast.