plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

POT partnerem questingu

W Polsce questing istnieje niedługo, jednak opracowane szlaki są niezwykle chętnie wybierane przez turystów. Własne poszukiwania pozwalają na zwiedzanie we własnym tempie, atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo mapy i zagadki często pokazują historie i  miejsca, o jakich rzadko wspominają przewodniki, więc nawet osoby, które zwiedzają to samo miejsce po raz kolejny, są zaskakiwane, poznając je od nowa.

Niewiele metod zwiedzania pozwala na tak dużą niezależność turystów przy równoczesnej dbałości o poszczególne miejsca – wyjaśnia Łukasz Wilczyński, certyfikowany trener questingu z Planet PR. – To także metoda odkrywania miejsc, w których mieszkamy, na których niezwykłość i historię rzadko zwracamy uwagę.

Szlaki questingowe (questy) rzadko są specjalnie znakowane, dlatego wsparcie dla wszystkich zaintresowanych stanowi specjalna strona www.questing.pl. Jednym z głównych działów jest mapa gotowych questów z możliwością pobrania map i ulotek z zagadkami do poszczególnych tras. Dzięki temu można wcześniej zaplanować wyprawę i w dowolnym momencie po prostu zacząć odkrywać nowe miejsca i tajemnice.