plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Poręczni specjaliści na święta

 

No właśnie. Możemy iść na skróty, korzystając z gotowych poradników, ale możemy też nieco się wysilić, wybierając coś oryginalnego. Unikając kosmetyków i perfum, które w badaniach m.in. firmy Deloitte były najczęściej wskazywane przez respondentów jako planowany zakup.

Jedną z koncepcji, która szczególnie nam się spodobała, są praktyczne prezenty związane ze zdobywaniem wiedzy. Pozostawiając na boku dobrze znane słowniki, kursy językowe i książki, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się kalkulatorom, czyli urządzeniom, które już od dawna nie są kieszonkowymi „pomocami naukowymi”, a oferującymi coraz więcej możliwości minikomputerami. Światowym liderem w ich produkcji jest firma Casio i to właśnie jej ofertę zanalizowaliśmy w kontekście nadchodzących świąt i mikołajek

Kogo mógłby zatem uszczęśliwić kalkulator jako prezent pod choinką?

Osoby lubiące kolekcjonować gadżety, a zarazem zainteresowane miniaturyzacją powinny zwrócić uwagę na model SL-760LB. Pozbawiony bardziej skomplikowanych funkcji imponuje futurystycznym designem i niewielkimi rozmiarami (zaledwie 85 milimetrów szerokości, 50 wysokości i tylko 3 milimetry grubości), bez trudu mieszcząc się w dłoni. Na marginesie warto odnotować, że dla osób zainteresowanych ekologią, Casio przygotowało także wersję wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu.

Natomiast jeśli obdarowany jest uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub studiuje, do gustu powinien przypaść mu model FX-991ES, czyli kalkulator naukowy. Duży ekran, szerokie możliwości obliczeniowe, a wśród nich ta najważniejsza – naturalny zapis działań matematycznych. Mówiąc wprost – wszystko wygląda jak na tablicy.

Jeśli szukacie czegoś solidnego, a zarazem estetycznego i funkcjonalnego, powinniście zwrócić uwagę na RT7000. Ekskluzywny model otoczony metalową obręczą, zarówno pod względem wizualnym, jak i posiadanych funkcji (konwersja na 4 waluty, obliczenia TAX, system marżowy), prezentuje się bardzo ciekawie. Zwłaszcza na mahoniowym biurku – dla businessmana ceniącego elegancję RT7000 będzie jak znalazł.

Kolejnej propozycji trudno nie nazwać egzotyczną – okazuje się bowiem, że oprócz kalkulatorów, Casio produkuje także drukarki etykiet. Nam w oko wpadła jedna z nich, model KL-120, zamknięty w gustownej, czarnej obudowie, umożliwiający drukowanie tasiemek o szerokości do 18 milimetrów w rozdzielczości 200 dpi. Jeśli zmagacie się w Waszej firmie z brakiem oznaczeń na kablach, teczkach czy kubkach i zastanawiacie się, co też może przydać się Waszemu szefowi, sugerujemy KL-120. Nie powinien się obrazić.

Na zakończenie warto wspomnieć o modelu Fx-CG10, który choć na rynek wchodzi dopiero w styczniu 2011, już teraz jest wart uwagi. Przypominający telefon komórkowy, dysponujący paletą ponad 65 tysięcy kolorów, pod względem proponowanych rozwiązań wprowadza zupełnie nową jakość w dziedzinie kalkulatorów graficznych.

Zainteresowanym pionierskimi rozwiązaniami, polecamy stronę www.kalkulatory.pl

Sugerowane ceny detaliczne produktów Casio przedstawiają się następująco:
SL-760LB – 55 zł
FX-991ES – 89 zł
RT7000– 139 zł
KL-120 – 143 zł
Fx-CG10 – 129 $