plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Polska reprezentacja na matematyczne mistrzostwa świata

Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to prestiżowy konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku i na każdym poziomie wiedzy – od siedmiolatków po emerytów, przez rozpoczynających przygodę z matematyką pierwszoklasistów, po zawodowych matematyków. To jedyny konkurs w Polsce o tak szerokim spektrum uczestników. Dlatego też zawodnicy są podzieleni na 8 kategorii związanych z poziomem wykształcenia matematycznego.

Jest to nietypowy konkurs, ponieważ zadania przed jakimi stawiany jest uczestnik nie wymagają tylko konkretnej wiedzy matematycznej , a raczej logicznego myślenia i wyobraźni geometrycznej – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Ostatnie lata, pokazują, iż w tej formule polscy zawodnicy czują się doskonale, zdobywając w ciągu czterech ostatnich lat łącznie 37 medali w tym 13 złotych – dodaje Tomczak.

Międzynarodowy finał tych prestiżowych zawodów odbędzie się w pod koniec sierpnia w Paryżu. Polska będzie miała reprezentantów w każdej z 8 kategorii.

Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski jest Politechnika Wrocławska. Partnerami wydarzenia i fundatorami nagród są: Ambasada Francji i firma Casio.

Więcej informacji na: www.grymat.im.pwr.wroc.pl