plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Polska centrum badań Marsa!

 

Europejska Konwencja Mars Society odbywa się już od 10 lat. Co roku wybitni specjaliści, a także młodzi naukowcy przedstawiają najnowsze projekty dotyczące odkrywania Marsa i wyprawy w kosmos. Stowarzyszenie przyciągnęło również takie sławy jak reżyser James Cameron czy astronauta Buzz Aldrin, który brał udział w pierwszym lądowaniu na Księżycu.

„Dążenie do celu absolutnego, jakim jest lot człowieka na Marsa, generuje absolutne efekty uboczne w dziedzinach takich jak technologia, zmiana cywilizacyjna, nauka, biznes i ludzka świadomość” – mówi Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska. „Do nas należy wybór: czy będziemy się ich bać, czy nauczymy się nad nimi panować”.

W programie Konwencji znalazło się wiele prezentacji projektów młodych naukowców. Uczestnicy będą mogli obserwować testowy lot marsjańskiego balonu Archimedes, odbyć wirtualny spacer po Marsie w 3D za pomocą algorytmu RODM autorstwa polskiego matematyka Jana Kotlarza, zostanie również zaprezentowany polski penetrator gruntu księżyca Fobos – Chomik oraz polski łazik marsjański Magma, który zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie. To właśnie liczne osiągnięcia polskich naukowców oraz prężna działalność polskiego oddziału Mars Society sprawiły, że jubileuszowa Konwencja odbędzie się w naszym kraju.

Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do udziału w jubileuszowej, 10 Europejskiej Konwencji Mars Society. Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz dostępny na stronie http://emc10.marssociety.pl oraz dokonać wpłaty rejestracyjnej na konto organizatorów.


Szczegółowe informacje wraz z programem znajdują się na stronie
http://emc10.marssociety.pl