plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Polska centrum badań Marsa!

 

Europejska Konwencja Mars Society odbywa się już od 10 lat. Co roku wybitni specjaliści, a także młodzi naukowcy przedstawiają najnowsze projekty dotyczące odkrywania Marsa i wyprawy w kosmos. Stowarzyszenie przyciągnęło również takie sławy jak reżyser James Cameron czy astronauta Buzz Aldrin, który brał udział w pierwszym lądowaniu na Księżycu.

„Dążenie do celu absolutnego, jakim jest lot człowieka na Marsa, generuje absolutne efekty uboczne w dziedzinach takich jak technologia, zmiana cywilizacyjna, nauka, biznes i ludzka świadomość” – mówi Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska. „Do nas należy wybór: czy będziemy się ich bać, czy nauczymy się nad nimi panować”.

W programie Konwencji znalazło się wiele prezentacji projektów młodych naukowców. Uczestnicy będą mogli obserwować testowy lot marsjańskiego balonu Archimedes, odbyć wirtualny spacer po Marsie w 3D za pomocą algorytmu RODM autorstwa polskiego matematyka Jana Kotlarza, zostanie również zaprezentowany polski penetrator gruntu księżyca Fobos – Chomik oraz polski łazik marsjański Magma, który zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie. To właśnie liczne osiągnięcia polskich naukowców oraz prężna działalność polskiego oddziału Mars Society sprawiły, że jubileuszowa Konwencja odbędzie się w naszym kraju.

Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do udziału w jubileuszowej, 10 Europejskiej Konwencji Mars Society. Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz dostępny na stronie http://emc10.marssociety.pl oraz dokonać wpłaty rejestracyjnej na konto organizatorów.


Szczegółowe informacje wraz z programem znajdują się na stronie
http://emc10.marssociety.pl