plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Polscy konstruktorzy docenieni

Wojciech Głażewski, członek Mars Society Polska, otrzymał wyróżnienie Infrastruktury Badawczej Europlanet. Przedstawiciele tej – wspieranej przez Unię Europejską agendy – docenili entuzjazm i energię, z jakimi Polak zaangażował się w prowadzenie projektu budowania łazików marsjańskich. Jako koordynator i jeden z konstruktorów uczestniczył w trzech edycjach konkursu University Rover Challenge. Ostatnie zmagania zakończyły się wielkim sukcesem dla drużyny, której przewodził. Zdobycie pierwszej nagrody przez Polaków wzbudziło ogromne zainteresowanie krajowych mediów tematyką badań kosmicznych i stało się zachętą dla innych młodych naukowców.

- Nagrody stanowią ważne wyróżnienie dla młodych konstruktorów. Jest to kolejny krok na drodze ku osiąganiu realnych korzyści i komercjalizacji efektów wypracowanych podczas zawodów URC – mówi Łukasz Wilczyński z Planet PR, rzecznik projektu URC 2011.

Jury doceniło także przedstawiony przez Głażewskiego pomysł zorganizowania przez Mars Society Polska europejskiej edycji URC. Zawody mogłyby zaangażować w budowę łazików jeszcze więcej studentów z Europy.

Szczególne wyróżnienie spotkało również konstruktorów łazika Copernicus. Ekipa otrzymała Nagrodą Prezydenta Miasta Torunia dla podkreślenia roli, jaką odegrali w promocji i rozwoju miasta.