plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Poleć na Sabat i spędź Magiczny Weekend w Kielcach!

W kilkunastu punktach miasta powstaną sceny tematyczne, na których wystąpią artyści różnych nurtów, m.in. zespoły rockowe, jazzowe, bluesowe czy też grające muzykę irlandzką oraz szanty. Nie zabraknie muzyki klasycznej, operetkowej i chórów. Pojawią się także kataryniarze, którzy przedstawią niezwykłe aranżacje słynnych arii, walców wiedeńskich, nastrojowych pieśni i skocznych melodii ludowych.

Punktem kulminacyjnym muzycznego weekendu będzie spektakularny Sabat Czarownic – największe widowisko w historii świętokrzyskiej rozrywki. Koncert z udziałem plejady polskich gwiazd zainspirowany jest legendarnymi zlotami na Łysej Górze. Ducha magicznych spotkań sprzed setek lat wskrzeszą m.in. Doda, Tatiana Okupnik, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska czy Beata Kozidrak i zespół Bajm. Imprezę w niezwykłej scenerii amfiteatru na Kadzielni poprowadzą Anna Popek oraz Andrzej Grabowski, a całość wyemituje Telewizja Polska. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale wejście na teren amfiteatru umożliwią wyłącznie zaproszenia. Informacji o tym, jak je zdobyć, można zasięgnąć na stronie www.sabatczarownic.pl.

Muzyczne wydarzenia to jednak nie jedyne elementy programu Magicznego Weekendu. Na ten urokliwy czas przygotowano także występy teatrów ulicznych oraz znanych polskich kabaretów. Dla najmłodszych zaplanowano festyn rodzinny w parku miejskim, a na miłośników dobrego smaku czekać będą stanowiska z kulinarnymi specjałami regionu. Mistrzowie patelni przygotują zaczarowane potrawy: anielskie sery, czarcią zupę czy pierogi z kotła Czarownicy.   Planując przyjazd do Kielc warto wcześniej zadbać o rezerwację miejsc noclegowych. Pełny ich wykaz można znaleźć na portalu turystycznym www.swietokrzyskie.travel.

Więcej na temat programu Magicznego Weekendu oraz Sabatu Czarownic (w tym możliwości zdobycia zaproszeń) na stronie www.sabatczarownic.pl.