plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Pokaż matematyczny talent

Konkurs, którego 12 edycja rozpoczęła się 16 listopada, kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie z klas maturalnych. Jego celem jest promowanie osób matematycznie uzdolnionych z całej Polski.

Powszechny Internetowy Konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, skierowany jest do uczniów z całego kraju. Udział w matematycznych zawodach może wziąć każdy, kto posiada dostęp do internetu – wystarczy zalogować się na stronie organizatora.

Trzyetapowe eliminacje rozgrywane są korespondencyjnie. W I i II etapie uczestnicy otrzymują serię indywidualnych zadań wylosowanych przez system komputerowy, na które odpowiadają on-line. W III etapie uczestnik losuje zestaw 10 zadań i przesyła je wraz z pełnymi rozwiązaniami tradycyjną pocztą na adres organizatora. Do finału, który odbywa się w Warszawie, dostaje się 150 najlepszych zawodników z całej Polski.

Konkurs Politechniki Warszawskiej, poprzez wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu, łączy rywalizacje i edukację, dając jednocześnie szanse osobom, które mieszkają poza dużymi miastami. Dotychczasowe edycje, pokazują również, że udział w matematycznych zmaganiach może bardzo pomóc w przygotowaniach do matury – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Do konkursu można przystępować dowolną liczbę razy i w dowolnym momencie – nawet 2 tygodnie przed finałem. Laureatów XII Powszechnego Internetowego Konkursu poznamy 19 kwietnia 2011 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.konkurs.mini.pw.edu.pl

O firmie CASIO

Casio – to światowy lider w produkcji nowoczesnych kalkulatorów.
Ideą funkcjonowania firmy Casio na rynku jest aktywny udział w życiu społeczeństwa głównie poprzez wspieranie badań edukacyjnych w zakresie stosowania nowych technologii w nauczaniu.
Na przestrzeni ponad 41 lat obecności na światowym rynku elektroniki użytkowej, firma sprzedała ponad miliard kalkulatorów na całym świecie. Dystrybutorem kalkulatorów Casio na Polskę jest firma ZIBI S.A.