plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Pokaż jak matma Cię kręci

Celem tego nietypowego przedsięwzięcia jest promocja matematyki oraz zachęcenie młodych ludzi do kreatywnego myślenia.

- Chcieliśmy stworzyć konkurs, który pokaże, że filmy o matematyce może stworzyć każdy kto ma pomysł, wyobraźnię i choćby lekkie zacięcie do tej nauki. Jednocześnie dzięki tej akcji otrzymujemy jasny sygnał od uczniów, co ich zdaniem jest ważne, potrzebne i ciekawe w tej dziedzinie. Prace z wcześniejszych dwóch edycji, wyraźnie pokazały nam, że nietypowy z pozoru związek matematyki i filmu jest jak najbardziej możliwy i się sprawdza – mówi Piotr Tomczak z firmy ZIBI S.A – pomysłodawca konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie „Matma mnie kręci”, należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i do 31 października przesłać swój film.

Materiał, który zostanie zgłoszony do konkursu może być nakręcony w dowolnej technice i powinien trwać co najmniej minutę, lecz nie dłużej niż trzy.

Na filmy konkursowe internauci będą mogli głosować przez cały listopad. Następnie jury, w skład którego wchodzą matematycy i filmowcy, na podstawie ich popularności i ocen zgłoszonych projektów, wybierze zwycięzców tegorocznej edycji. Jurorzy będą oceniali filmy według 5 kryteriów: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

Laureat tegorocznej edycji konkursu otrzyma 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: szybkostrzelny aparat Casio Exilim FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.

Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach matematyki. Wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.

Szczegóły dotyczące III edycji konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na www.kalkulatory.pl

O firmie CASIO

Casio – to światowy lider w produkcji nowoczesnych kalkulatorów.
Ideą funkcjonowania firmy Casio na rynku jest aktywny udział w życiu społeczeństwa głównie poprzez wspieranie badań edukacyjnych w zakresie stosowania nowych technologii w nauczaniu.
Na przestrzeni ponad 41 lat obecności na światowym rynku elektroniki użytkowej, firma sprzedała ponad miliard kalkulatorów na całym świecie. Dystrybutorem kalkulatorów Casio na Polskę jest firma ZIBI S.A.